0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

اصول سیم کشی دستگاه تصفیه آب خانگی آرشیو مقالات

Complete Electrical Connection Of Domestic RO water Purifier

اصول سیم کشی دستگاه تصفیه آب خانگی
30 فروردین 1400 80 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

یک دستگاه تصفیه کننده آب اسمز معکوس برای انجام تصفیه آب نیازمند جریان برق است. (اگرچه در برخی موارد نادر، دستگاه اسمز معکوس با فشار آب شهری و بدون نیاز به برق نیز وجود دارند). 

بسیاری از مشکلات تصفیه آب هم به دلیل قطع شدن سیم های برق و یا مشکلات برقی دیگر است. در چند مقاله قصد داریم شما را با سیم کشی دستگاه تصفیه آب آشنا کنیم. دقت داشته باشید که برق رسانی به قطعات تصفیه آب ، اصول خاصی دارد و ما نیز در ابتدا شما را با آن آشنا کرده و در چند مقاله دیگر، با استفاده از چند ست سیم کشی مختلف، انواع روشهای مدار برق دستگاه تصفیه آب خانگی را مرور خواهیم کرد.

 

آشنایی با اصول برق کشی دستگاه تصفیه آب خانگی

1. برق شهری 220V-AC از طریق یک آداپتور تبدیل جریان به برق 24V-DC تبدیل شده و وارد دستگاه تصفیه آب می شود. بنابراین اولین قطعه آداپتور یا ترانس برق است. عموما آداپتور برق تصفیه آب خانگی می تواند برق 220 ولت متناوب AC را به برق 24 ولت با جریان ثابت DC تبدیل می کند.

این آداپتور در خروجی خود دارای یک سوکت است که دو جریان + و - را مشخص می کند. سیم قرمز برق مثبت و سیم مشکی، برق منفی است. این سوکت ابتدای برق ورودی در دستگاه است. مقاله تصویری آشنایی با آداپتور برق در دستگاه تصفیه آب را می توانید از طریق لینک قبل مطالعه نمایید.

Electrical Connection Of Domestic RO water Purifier آداپتور یا ترانس برق دستگاه تصفیه آب خانگی

2. در دستگاه تصفیه آب ، 2 ایستگاه برای کنترل جریان برق وجود دارد. این دو قطعه کنترلی، سوییچ فشار پایین Low Pressure Switches و سوئیچ فشار بالا High Pressure Switches هستند. جهت مشاهده سوئیچ های دستگاه تصفیه آب روی لینک قبل کلیک نمایید.

مشکلات سوئیچ فشار بالا تصفیه آب

مشکلات سوئیچ فشار پایین تصفیه آب

3. پس در مرحله اول، سیم دارای جریان + را وارد سوییچ فشار پایین می کنیم. این سوییچ وظیفه دارد که فشار ورودی آب شهری را بررسی کند. اگر فشار مناسب وجود داشت، جریان برق را وصل می کند. اما اگر فشار آب ورودی کم بود، جریان برق را قطع می کند. پس در حالت عادی سوییچ فشار پایین  تصفیه آب ، جریان برق را قطع می کند. مگر آنکه فشار مناسب آب شهری وجود داشته باشد.

4. در مرحله بعد این سیم + را که از سوییچ فشار پایین آمده، وارد سوییچ فشار بالا می کنیم. سوییچ فشار بالا وظیفه دارد که میزان آب تولید شده تصفیه را بررسی کند و اگر حجم مناسبی از آب وجود داشت، جریان برق را قطع کند. پس در حالت عادی سوییچ فشار بالا، جریان برق را وصل می کند. مگر آنکه فشار آب تصفیه تولید شده بالا برود.

5. پس از آنکه این دو سوییچ جریان برق را وصل کردند، برق + توسط یک سوکت در اختیار قطعات دیگر قرار می گیرد.

6. از طرف دیگر سیم دارای جریان - که مستقیم از آداپتور آمده، وجود دارد. حال برق + و - توسط 2 سوکت وجود دارند. این جریان آماده را به صورت همزمان وارد شیر برقی Automatic Shut off Valve و پمپ تصفیه آب می کنیم. 

شیر قطع کن آب چه نقشی در دستگاه تصفیه آب دارد؟

وظیفه پمپ تصفیه آب خانگی چیست

آشنایی با انواع پمپ تصفیه آب

 

اجازه دهید یکبار دیگر نحوه کارکرد مدار سیم کشی برق دستگاه تصفیه آب خانگی را مرور کنیم:

اگر آب شهری با فشار مناسب وجود داشته باشد، سوییچ فشار پایین جریان را وصل کرده و اگر آب تصفیه شده، تولید نشده باشد، سوییچ فشار بالا هم جریان را متصل کرده و این برق 24 ولت وارد شیر برقی و پمپ می شوند. 

برای برقراری جریان برق در دستگاه عموما از یک ست سیم کشی استفاده می شود. ست های سیم کشی ممکن است کمی باهم متفاوت باشند. اما اصول کار در تصفیه آب یکسان است. دقت کنید که می توان برق جریان - را وارد سوییچ ها نمود و مسیر را به شکل بالا ادامه داد. تفاوتی در کارکرد سیستم ایجاد نخواهد شد.

 در صورت هرگونه سوال یا مشاوره می توانید از طریق شماره تلفن های ثابت 02186027905 - 02634606148، واتس اپ، تلگرام تصفیه آب 09129418377 و آدرس ایمیل [email protected] و یا چت آنلاین با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید.

                     

 

 

**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905