0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

غیر فعال سازی میکروارگانیسم های سطوح با گاز ازن آرشیو مقالات

ozones efficacy in deactivating coronavirus like pathogens

غیر فعال سازی میکروارگانیسم های سطوح با گاز ازن
20 خرداد 1399 242 بازدید

نویسنده : مصطفی گردان

سطوح محیطی ممکن است با ویروس ها و سایر ارگانیسم ها آلوده باشند. ازن بعنوان یک روش امیدوار کننده در غیرفعال سازی ویروس روی سطوح در نظر گرفته شده است.  گاز ازون چیست و چه کاربرد هایی دارد

در سال 2003 در کارولینای شمالی (یکی از ایالت های جنوبی آمریکا) مطالعه ای با هدف بررسی تاثیر ضدعفونی کردن آب با ازن بر غیرفعال سازی پولیوویروس1، ویروس نورواک و باکتریوفاژ MS2 توسط شین و همکاران انجام شد. در نتیجه این مطالعه مشخص شد که هر 3 ویروس ابتدا با سرعت زیاد و سپس با سرعت کمتر در اثر تماس با اوزون کاهش یافتند. در این مطالعه از ازن با دوز 0.37 میلی گرم در لیتر آب با PH=7 و دمای 5 درجه سانتی گراد استفاده شده بود.

در مطالعه دیگری که در سال 2008 توسط لی و همکاران بر 4 نوع باکتریوفاژ با هدف بررسی تاثیر گاز ازن بر ویروس SARS انجام شد، دیده شده است که بقای ویروس بر سطوح با افزایش دوز ازن، کاهش می یابد. برای غیر فعال سازی 90% ویروسها به ازن با دوز 20-112 دقیقه در میلی گرم بر متر مکعب و برای غیر فعال سازی 99%  ویروسها به 47-223 دقیقه در میلی گرم بر متر مکعب نیاز است.

 

کرونا ویروس ها و ازن

(SARS  (SARS-CoV سندرم حاد تنفسی شدید، یک بیماری جهانی با مرگ و میر قابل توجه است. از نظر اهمیت بهداشت عمومی ،SARS با توجه به ظرفیت بیماری زایی و پتانسیل جهش یافته اش، مشکلات بسیار چالش برانگیزی را ایجاد کرده است. ویروس SARS از خانواده کرونا ویریده است که دارای دو زیر مجموعه ی کرونا ویروس و توگا ویروس می باشد.

مکانیسم و سازمان ژنومی این ویروسها مشابه اما طول ژنوم و ساختار آنها متمایز از یکدیگر است. ازن به دلیل خاصیت بیولوژیکی خاص خود دارای خصوصیات نظری و عملی است که آن را از طریق انواع مکانیسم های فیزیکوشیمیایی و ایمونولوژیکی، به عنوان یک عامل غیرفعال کننده ویروس SARS تبدیل میکند. ازن دارای نقش احتمالی در درمان SARS است، چه به صورت درمان منفرد و چه به صورت درمان کمکی در کنار سایر درمانهای استاندارد.

با توجه به انرژی اضافی موجود در مولکول O3، از نظر تئوری این احتمال وجود دارد که ازن برعکس سایر گزینه های ضدویروس موجود، بر کل ژنوتیپ و نمونه های دیگر ویروس SARS موثر باشد.

MERS_COV) MERS) نشانگان تنفسی خاورمیانه یا مرس از خانواده ی SARS است که اخیرا در صحنه ی جهانی دیده شده و مرگ و میر آن اثبات شده است. هیچگونه واکسن و داروی ضد SARS و MERS در دسترس نیست و تنها اقدامات حمایتی قلبی ریوی و حفظ هموستاز فیزیولوژیک به کار میرود.

COVID_19 تازه ترین عضو خانواده ی کرونا ویروس است که سبب بروز اپیدمی جهانی و مرگ و میر بسیاری شده است. طبق تحقیقات به عمل آمده به نظر میرسد Covid-19 با توجه به ویژگی های بالینی آن با SARS تفاوت زیادی ندارد. COVID_19 ، SARS , MERS هر سه از گیرنده هایی استفاده میکنند که در دستگاه تنفس فوقانی و تحتانی یافت شده اند.

covid-19 بیشتراز نظر فیلوژنتیک به sars شبیه است تا mers. البته قابل توجه است که میزان تلفات COVID-19 پایین تر از آن است که در SARS و MERS دیده شده و بین توالی ژنوم COVID-19 و SARS نیز تفاوت هایی جزئی یافت شده است. اما همچنان COVID-19 از نظر مشخصات دموگرافیک، یافته های آزمایشگاهی و رادیولوژیکی با SARS و MERS تفاوت چندانی ندارد.

 

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد ویروس SARS در مجاورت گاز ازن با دوز 20-112 دقیقه در میلی گرم بر متر مکعب تا 90 درصد از بین میرود. با این توصیفات انتظار میرود تاثیری که گاز ازن بر روی ویروس شناخته شده ی SARS داشته بر روی COVID-19 نیز قابل استناد بوده و از گاز ازن بتوان به عنوان از بین برنده موثر ویروس COVID-19 یاد کرد. 

به همین دلیل دستگاه ازن ژنراتور یا همان ازن ساز خانگی می تواند راهی برای مقابله با کرونا ویروس باشد. برای مشاهده انواع استریل کننده هوا و محیط روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

در صورت هر گونه سوال و یا سفارش تلفنی میتوانید از طریق شماره تلفن های 02186027905 - 02634606148 و شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377 ، ایمیل [email protected] و شبکه های اجتماعی با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

 کانال تلگرام تصفیه آب                     

 

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905