0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

آشنایی با فیلتر سرامیکی تصفیه آب کلمنی آرشیو مقالات

Ceramic Water Filter Candle

آشنایی با فیلتر سرامیکی تصفیه آب کلمنی
02 اسفند 1399 32 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

متاسفانه بیماری های میکروبی و انگلی زیادی از طریق آب منتقل می شوند که استفاده از دستگاه آب تصفیه کن در خانه می تواند تا حد زیادی جلوی انتقال این بیماری ها را بگیرد. هدف اصلی این مقاله آشنایی با یک سیستم فیلتراسیون کم هزینه و مناسب برای خانواده ها می باشد. این سیستم فیلتراسیون که دستگاه تصفیه آب کلمنی نام دارد، عموما از فیلتر سرامیکی برای جلوگیری از انتقال بیماری استفاده می کند.

آشنایی با فیلتر سرامیکی تصفیه آب

این دستگاه آب تصفیه کن هم آب را تصفیه می کند و هم مانند یک کلمن معمولی، ذخیره سازی سالم آب را تا زمان بهره برداری فراهم می کند. برای مردمی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند و دسترسی به آب تمیز ندارند، استفاده از کلمن تصفیه آب یک گزینه عالی است. این سیستم دارای یک فیلتراسیون قابل اعتماد است، بنابراین اغلب آلاینده های ناسالم کاهش می یابد و آب سالم و با طعم تازه تولید می شود.

 

فیلتر سرامیکی چیست

فیلتر سرامیک می تواند از موادی نظیر خاک رس، خاک اره، شن، لاتریت، ایلمنیت و گارنت و یا ترکیبی از آنها تهیه شده باشد. این فیلترهای تصفیه آب دارای خواص ضد باکتری خوبی هستند. آبی که از فیلتر سرامیک عبور کرده در آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفته و نتایج نشان داده که فیلترهای سرامیکی در از بین بردن میکروب های منجر به بیماری، بسیار موثر است. همچنین توانسته انگل و موجودات ریز بیماریزای موجود در آب را حذف کند.

از طرف دیگر، فیلتر سرامیک نقش بسیار بالایی در از بین بردن کدورت آب داشته و با استفاده از نتایج آزمایشات می توان نتیجه گرفت که استفاده از فیلتر سرامیکی برای بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی آب بهترین و مقرون صرفه ترین فیلتر آب است.

برای مشاهده انواع فیلتر سرامیک کلمنی روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

آشنایی با فیلتر سرامیکی تصفیه آب کلمنی

فیلتر سرامیکی عموما در دستگاه تصفیه آب کلمنی ، به عنوان فیلتر اول نصب می شود. دقت این فیلتر آب بسیار بالا بوده و می تواند تا نیم میکرون املاح و رسوبات آب را بگیرد. آب در محفظه بالایی ریخته می شود و از فیلتر سرامیک یا همان فیلتر سفالی تصفیه آب عبور می کند. هنگامی که آب از فیلتر سرامیک عبور کرد، در محفظه پایین جمع می شود.

دستگاه تصفیه آب کلمنی Countertop Water Filtration

فیلتر سرامیکی کلمنی به راحتی قابل تعویض می باشد. در مقایسه با فیلترهای دیگر دقت تصفیه فیلتر سرامیکی بیشتر است. منافذ میکروسکوپی در این فیلتر تصفیه آب، به وضوح این موضوع را آشکار کرده است.

کاربرد فیلتر سرامیک در تصفیه آب

 

عملکرد فیلتر تصفیه آب سرامیکی کلمنی

آب با فشار جاذبه زمین، وارد منافذ فیلتر سرامیک می شود و از سمت دیگر آن خارج می گردد. به دلیل کوچک بودن منافذ، ذرات ناخالصی مانند گل و لای، جلبک، آهک، گچ و ... درون سرامیک گیر افتاده و به همین دلیل آب سالم از سمت دیگر خارج می شود. این فرآیند یکی از روش های قدیمی تصفیه آب است  که در گذشته های دور نیز از طریق کوزه های سفالی مورد استفاده قرار می گرفت. در واقع عملکرد این فیلتر آب از طبیعت الهام گرفته شده و مانند عبور آب از لایه های سنگ و بستر زمین عمل می کند. فیلتر سرامیکی کلمنی ، پاتوژن ها و باکتری ها را حذف می کند اما مواد معدنی سالم را نگه می دارد، در نتیجه باعث می شود آب تمیز و بسیار با کیفیت در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

 

مزایای فیلتر سرامیکی تصفیه آب

 • کاهش چشمگیر باکتریها و انگل ها
 • سادگی استفاده و مقرون به صرفه بودن
 • کاهش بیماریهایی که از طریق آب منتقل می شوند.
 • اگر فیلتر شکسته نشود، عمر طولانی دارد.

 

معایب فیلتر سرامیکی تصفیه آب

 • در برابر ویروس ها به اندازه کافی موثر نیست.
 • سرعت تصفیه آب پایین بوده و عموما در هر ساعت 1 تا 3 لیتر آب آشامیدنی تولید می شود.
 • باید بطور مرتب تمیز شوند، خصوصاً زمانی که آب ورودی بیش از حد کدر باشد.

 

زمان تعویض فیلتر سرامیکی کلمنی

توجه داشته باشید که فیلتر سرامیکی دقت بسیار بالایی دارد، به همین دلیل به سرعت رسوبات در جداره خارجی آن انباشته شده و پس از مدتی باید سطح آن را تمیز نمایید. برای تمیز نمودن سطح فیلتر سرامیک کلمنی ، باید از چاقو یا یک برس سیمی استفاده شود. تا هنگامیکه قطر فیلتر سرامیکی خیلی کم نشده می توانید از آن در دستگاه تصفیه آب رومیزی استفاده نمایید. 

Ceramic Water Filter Candle تمیز کردن فیلتر تصفیه آب سرامیکی کلمنی

توصیه می شود حداکثر هر ۶ ماه یک بار فیلتر سرامیکی کلمنی را تعویض نمایید. زیرا میکروارگانیسم ها داخل منافذ آن به دام افتاده و پس از مدتی تکثیر می شوند و باقی گذاشتن فیلتر سرامیک در آن حالت، برای سلامت شما مناسب نمی باشد.

Ceramic Water Filter Candle فیلتر سفالی تصفیه آب

نحوه نصب فیلتر سرامیکی تصفیه آب کلمنی

توصیه می شود قبل از نصب، فیلتر سرامیکی را برای مدت یک ساعت داخل آب تمیز قرار دهید تا آب به منافذ آن نفوذ کند. 
سپس فیلتر را با آب در حال جریان بشویید. به هیچ وجه از مواد شوینده استفاده نکنید.
مهره و واشر لاستیکی را در جای خود ثابت کرده و فیلتر سرامیک کلمنی را در مخزن بالایی نصب نمایید.

 

در صورت تمایل، جهت دریافت مشاوره، پرسش در مورد محصول مورد نظر و خرید از طریق شماره تلفن های ثابت 02186027905 - 02634606148، واتس اپ و تلگرام تصفیه آب 09129418377 و آدرس ایمیل [email protected] و یا چت آنلاین با کارشناسان سیستم های تصفیه آب و هوا بهاب تماس بگیرید.

                     

 

**m  /  ***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905