0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

نحوه تعویض فیلتر یخچال ویرپول آرشیو مقالات

How To Change Whirlpool Refrigerator Water Filter

نحوه تعویض فیلتر یخچال ویرپول
01 خرداد 1402 814 بازدید
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

انواع فیلتر یخچال، ناخالصی‌های موجود در آب ورودی به یخچال (مانند کلر، طعم و بوی ناخوشایند) را از بین می‌برند و آبی سالم و گوارا را به شما ارائه می‌دهند. فیلتر تصفیه آب باعث می‌شود تا آب آشامیدنی که از آبسردکن یخچال دریافت می‌کنید، تمیز و خوش‌طعم بماند.

به منظور حفظ عملکرد فیلتر آب یخچال، باید آن را به طور منظم تعویض نمایید. چنانچه از یخچال ویرپول Whirlpool استفاده می‌کنید و زمان تعویض فیلتر آن فرا رسیده، کارشناسان ما در این مقاله به شما نحوه تعویض فیلتر یخچال ویرپول را آموزش می‌دهند.

انواع فیلتر تصفیه آب یخچال ویرپول

به طور معمول از دو نوع فیلتر داخلی و خارجی برای تصفیه آب یخچال استفاده می‌شود. فیلتر داخلی در درون یخچال قرار می‌گیرد و طراحی آن به گونه‌ای می‌باشد که تنها با یک یا چند مدل یخچال سازگار است. فیلتر خارجی (یا همان فیلتر بیرونی) همانطور که از نامش پیداست، در بیرون یخچال قرار می‌گیرد و با تمام مدل‌های یخچال سازگار است. 

انواع فیلتر تصفیه آب یخچال ویرپول

یخچال ساید ویرپول معمولاً از طیف وسیعی از مدل‌های فیلتر داخلی استفاده می‌کند. البته اگر می‌خواهید کیفیت آب را ارتقاء دهید می‌توانید علاوه بر فیلتر داخلی، از فیلتر بیرونی یخچال نیز استفاده کنید. جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع فیلتر بیرونی یخچال و ساید بای ساید می‌توانید به لینک قبل بازگردید.

 

فیلتر یخچال ویرپول کجاست

سازندگان یخچال ممکن است فیلترهای داخلی را در مکان‌های مختلفی قرار دهند. درواقع مکان قرارگیری فیلتر داخلی در هر یخچال با توجّه به مدل آن، می‌تواند متفاوت باشد. برای یافتن محل فیلتر یخچال ویرپول خود، می‌توانید شماره مدل یخچال خود را از روی برچسب مشخصات آن پیدا کنید و به سایت سازنده مراجعه کرده تا مکان فیلتر را بیابید؛ همچنین می‌توانید به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کنید و اطلاعات لازم را از آن به دست آورید. به طور کلی می‌توان گفت که فیلتر‌های داخلی یخچال در گوشه سمت راست بالای محفظه یخچال، در کنار درب سمت چپ، در زیر سقف یخچال، در قسمت پایین بدنه و یا در بین جامیوه‌ای قرار دارند.

محل نصب فیلتر یخچال ویرپول

زمان تعویض فیلتر ساید ویرپول Whirlpool

آبی که باید از آبریز ساید بای ساید خارج شود، ابتدا وارد فیلتر تصفیه آب شده و ناخالصی‌های خود را از دست می‌دهد، سپس در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد. به مرور زمان این ناخالصی‌ها بر روی فیلتر آب تجمع یافته و کارایی آن را کاهش می‌دهد. به همین خاطر باید فیلتر یخچال را هر چند وقت یک‌بار (بسته به کیفیت آب در منطقه شما و میزان مصرف آب) تعویض نمایید. طبق توصیه سازندگان، باید هر شش ماه یک‌بار یا با روشن شدن چراغ هشدار فیلتر یخچال، آن را تعویض نمایید. البته به خاطر داشته باشید هر که زمان رنگ، طعم و بوی آب تغییر کرد و یا شدت جریان آب کاهش یافت، باید فیلتر تصفیه آب یخچال را زودتر از موعد مقرر تعویض نمایید.

 

علت چشمک زدن چراغ فیلتر یخچال ساید ویرپول

برخی از مدل‌های یخچال ویرپول، مجهز به یک چراغ مخصوص برای یادآوری زمان تعویض فیلتر آب هستند. این چراغ معمولاً بعد از گذشت 6 ماه و با پایان یافتن عمر فیلتر یخچال، روشن شده و به کاربر هشدار می‌دهد که زمان تعویض فیلتر شما فرا رسیده است؛ بنابراین هرگاه شاهد روشن شدن چراغ فیلتر یخچال بودید، باید بلافاصله فیلتر قدیمی خود را با یک فیلتر جدید عوض کنید.

علت چشمک زدن چراغ فیلتر یخچال ساید ویرپولاگر نسبت به هشدار چراغ فیلتر یخچال خود بی‌توجه باشید، ممکن است با خطراتی برای سلامتی خود مواجه شوید؛ همچنین عدم تعویض به موقع فیلتر یخچال می‌تواند به سیستم آبرسانی یخچال شما آسیب برساند. 

 

آموزش تعویض فیلتر یخچال ویرپول

قبل از انجام هر اقدامی برای تعویض فیلتر یخچال خود، ابتدا باید فیلتری متناسب با مدل یخچال خود خریداری کنید. برای یافتن مدل فیلتر تصفیه آب می‌توانید به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کرده و یا مدل فیلتر را از روی لیبل فیلتر قدیمی خود بیابید.

جهت اطلاع از قیمت و خرید فیلتر داخلی یخچال ساید ویرپول می‌توانید به لینک قبل رجوع کنید.

پس از خریداری فیلتر مناسب یخچال خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا شیر آب ورودی به یخچال را ببندید.
 • بسته به مدل یخچال و مکان قرارگیری فیلتر داخلی، یک یا هر دو در یخچال را باز کنید.
 • فیلتر قدیمی را از یخچال خارج کنید. اگر فیلتر شما در قسمت پایین یخچال قرار دارد، باید ابتدا درب محفظه فیلتر را باز کنید و سپس فیلتر را خارج کنید. در برخی از مدل‌ها نیز که فیلتر در درون یخچال قرار دارد، با فشردن یک دکمه، محفظه فیلتر باز شده و شما به فیلتر تصفیه آب دسترسی می‌یابید.
 • با یک پارچه تمیز مکان فیلتر داخلی یخچال را تمیز کنید.
 • فیلتر تصفیه آب جدید را از بسته‌بندی خارج کنید و درپوش‌‌ها، برچسب و کاور آن را دور بیندازید.
 • فیلتر جدید را با محفظه فیلتر تراز کنید و فیلتر را در جای خود قرار دهید.
 • درب محفظه فیلتر را ببندید تا فیلتر به درستی در آن قرار گیرد.
 • حال شیر آب ورودی را باز کنید.
 • برای چند دقیقه از آبریز یخچال، آب دریافت کنید تا هوا و مواد اضافی فیلتر جدید خارج شود.
 • در نهایت در صورتی که یخچال شما چراغ نشانگر فیلتر دارد، آن را ریست کنید. هنگامی‌که نشانگر فیلتر تنظیم مجدد می‌شود، چراغ باید خاموش شود یا رنگ قرمز آن تغییر کند.

در صورت تمایل می‌توانید فیلم تعویض فیلتر یخچال ویرپول W10295370 را از طریق لینک قبل مشاهده کنید.

 

طریقه ریست کردن فیلتر ساید بای ساید ویرپول

اکثر یخچال‌هایی که مجهز به فیلتر تصفیه آب هستند، دارای یک چراغ نشانگر برای یادآوری زمان تعویض فیلتر هستند. این چراغ پس از اتمام عمر فیلتر، روشن می‌شود و به مصرف‌کننده اطلاع می‌دهد که زمان تعویض فیلتر آب یخچال فرا رسیده است. بعد از اینکه فیلتر تصفیه آب را عوض کردید، باید این چراغ را ریست کنید تا برای یادآوری زمان تعویض فیلتر جدید تنظیم شود. در هر مدل یخچال نحوه ریست کردن چراغ ممکن است متفاوت باشد؛ به همین خاطر توصیه می‌شود که به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کنید و مطابق با آن چراغ فیلتر یخچال ویرپول خود را ریست کنید. در ادامه گزینه‌های مختلفی را برای ریست کردن چراغ فیلتر یخچال ویرپول بیان کرده‌ایم:

 • کلید Reset Filter را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا چراغ فیلتر خاموش شود.

طریقه ریست کردن فیلتر یخچال ساید بای ساید ویرپول

 

شرکت تصفیه آب بهاب ارائه دهنده انواع فیلتر یخچال و ساید بای ساید اورجینال می‌باشد. شما می‌توانید انواع فیلتر داخلی یخچال و فیلتر پشت یخچال را از سایت بهاب خریداری نمایید. برای اطلاع از قیمت فیلتر یخچال و یا سفارش تلفنی، از طریق شماره تلفن‌های 86027905 - 021 34606148 - 026 ، شماره تلگرام تصفیه آب و واتس اپ 09129418377 ، ایمیل [email protected] چت آنلاین و شبکه‌های اجتماعی، با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید.   

کانال تلگرام تصفیه آب                      

**H /**ن

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب مولف : مصطفی گردان