0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

کاربرد آب تصفیه شده در پخت نان و شیرینی آرشیو مقالات

What is the purpose of water in baking

کاربرد آب تصفیه شده در پخت نان و شیرینی
25 فروردین 1401 116 بازدید

منبع : .kingarthurbaking مترجم : مصطفی گردان

یک دستور غذای عالی، با پایه ای محکم از مواد اولیه با کیفیّت شروع می شود. کیفیّت مناسب آب، باید بخشی از این پایه باشد. همانطور که نوع آردی که انتخاب می کنید می تواند طعم، بافت و ساختار محصول نهایی شما را مشخص کند، کیفیّت پایین آب نیز می تواند بر نتیجه پخت نان شما تأثیر منفی بگذارد. به عبارت ساده، آب تصفیه شده طعم محصولات پخته شده را به طرز چشم گیری بهبود می بخشد و در عین حال عمر تجهیزاتی که در معرض آب قرار دارند را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

 

اهمیّت آب روی تهیه نان و شیرینی

آب یکی از عناصر مهّم در خمیر نان است. اگرچه نادیده گرفتن آن آسان است، امّا آگاهی از اثرات آب روی پخت نان و شیرینی مفید است. مهمترین ویژگی ها به شرح زیر است:

 • در حضور آب است که گلوتن تشکیل می شود.
 • آب به عنوان یک حلال و عامل پخش کننده (برای نمک، شکر و مخمر) عمل می کند.
 • آب برای تخمیر و تولید مثل مخمر ضروری است. (خمیرهای نرم تر، سریع تر از خمیرهای خشک تخمیر می شوند.)
 • آب مسئول قوام خمیر نان است.
 • دمای آب را می توان تغییر داد تا خمیر با دمای مناسب به دست آید.

 ویژگی های آب مورد استفاده در خمیر نانوایی و مزایای آب تصفیه شده

 

اثر سختی آب روی پخت نان و شیرینی

درجه سختی نشان دهنده مقدار یون های کلسیم، منیزیم و ... در آب است که بر حسب قسمت در میلیون (ppm) بیان می شود. میزان سختی برای آب نرم، کمتر از 50ppm است، در حالی که برای آب سخت بیش از 200ppm می باشد! به طور کلی، آب با سختی متوسط (حدود 100 تا 150ppm)، بهترین گزینه برای پخت نان است.

مواد معدنی موجود در آب، غذای مخمر را فراهم می کنند و بنابراین می توانند برای تخمیر مفید باشند؛ با این حال، اگر آب بیش از حد سفت باشد، اثر سفت شدن گلوتن و همچنین کاهش سرعت تخمیر (مواد معدنی جذب آب را برای پروتئین های آرد دشوارتر می کنند) وجود خواهد داشت. از طرف دیگر، اگر آب بیش از حد نرم باشد، کمبود مواد معدنی باعث ایجاد خمیر چسبناک و شل می شود. به طور کلی، بیشتر آب در هر دو جهت افراطی نیست و اگر آب قابل شرب و دارای سختی استاندارد باشد، برای پخت نان مناسب است.

شرکت بهاب با علم و دانش کافی و به کمک دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ، می تواند سختی مورد نیاز شما را فراهم نماید تا همواره نان و شیرینی های ترد و خوشمزه، در اختیار داشته باشید. زمانی که نیاز به تولید حجم نسبتا زیادی از آب تصفیه شده وجود داشته باشد، تصفیه آب نیمه صنعتی میتواند در هر شبانه روز بین 100 تا 2000 لیتر آب  تولید کند.

 شرکت بهاب ارائه دهنده انواع تصفیه آب خانگی ، تصفیه آب نیمه صنعتی و  تصفیه آب صنعتی با ظرفیت های مختلف است. جهت مشاهده  مدل ها و ظرفیت های مختلف، می توانید به لینک های قبل بازگردید.

 

اثر کلر روی پخت نان و شیرینی

در هنگام ایجاد خمیر ترش، توجّه به این نکته بسیار مهّم است که اگر آب مصرفی، دارای کلر باشد، می تواند تأثیر منفی بر کشت داشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می شود مقاله استفاده از دستگاه تصفیه آب در نانوایی ها را مطالعه کنید.

 

اثر pH آب روی پخت نان و شیرینی

درجه اسیدیته که به صورت pH (هیدروژن بالقوه) بیان می شود نیز بر تخمیر تأثیر دارد. آب سخت قلیایی تر از آب نرم است و می تواند فعالیت مخمر را کاهش دهد. آبی که کمی اسیدی باشد (PH کمی کمتر از 7) برای پخت نان ترجیح داده می شود.

با خرید و نصب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی شما می توانید به تمامی اهداف مورد نظر خود نظیر تنظیم سختی آب، حذف کلر و تنظیم ph آب برسید!

 

اثر بخار روی پخت نان و شیرینی

تأثیر دیگری که آب روی نان و شیرینی می گذارد، به صورت بخاری است که در زمان بارگیری به داخل فر تزریق می شود. هرکسی که با فر تزریقی بخارپز، نان یا شیرینی می پزد، فواید بخار را می داند.

بخارپز کردن مناسب، به دلایل مختلفی روی نان تأثیر عمیقی دارد؛ از جمله باعث ایجاد پُر رنگی پوسته و درخشندگی سطح نان می شود. همچنین با استفاده از بخار آب تصفیه شده، می توانید حجم نان و شیرینی را نیز افزایش دهید.

مزایای دستگاه تصفیه آب و استفاده از آب تصفیه شده در پخت نان و شیرنی

 

تذکر: فواید بخار فقط در یک سوم اول چرخه پخت رخ می دهد. اگر نانوا در زمان بارگیری نان از تزریق بخار غافل شود، نمی تواند با بخارپز کردن فر چند دقیقه بعد جبران کند. برای اطمینان از اینکه پوسته نازک و ترد باقی می ماند، مهم است که پخت را در یک فر خشک به پایان برسانید. به همین دلیل، فر باید در قسمت آخر پخت هوا دار باشد یا درها تا حدی باز شوند.

 

توجّه داشته باشید که با استفاده از دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ، هر اندازه حجم آب تصفیه شده را که می خواهید، به دست می آورید و در کنار آن ها، دیگر خبری از شیرینی های خراب نیست!

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تصفیه آب نیمه صنعتی ، پیشنهاد می شود مقالات زیر را مطالعه کنید.

آشنایی با دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

آشنایی با کاربردهای دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

عوامل موثر بر قیمت دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

راه حل های تصفیه آب شرکت بهاب برای مطابقت با استانداردهای مورد نیاز، به حداقل رساندن هزینه و ارائه کیفیت آب سفارشی برای نیازهای خاص شما ابداع شده است. شرکت بهاب مفتخر است که توانسته در سال های متوالی، محصولات با کیفیّت و خدمات برجسته ای در زمینه تصفیه آب به مشتریان گرامی خود ارائه دهد و مسبب آرامش خاطر این عزیزان شود.

در صورت تمایل، جهت دریافت مشاوره رایگان، پرسش در مورد محصول مورد نظر و خرید از طریق شماره تلفن های 02186027905 - 02634606148  ، واتس اپ و تلگرام 09129418377، آدرس ایمیل [email protected] و یا چت آنلاین با کارشناسان بهاب تماس بگیرید.

کانال تلگرام تصفیه آب                     

 

**H/**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905