0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

آشنایی با انواع فیلتر رسوبگیر کولر آبی آرشیو مقالات

Acquaintance Anti Scaling Filter Swamp Cooler

آشنایی با انواع فیلتر رسوبگیر کولر آبی
23 اردیبهشت 1398 407 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

همانگونه که در مقاله دلایل استفاده از رسوب گیر کولر آبی مطرح شد، استفاده از یک رسوبگیر آب قدرتمند برای کولر آبی میتواند مشکلات رسوب و خرابی را به حداقل برساند. اما برای رسوبگیر کولر آبی موارد متعددی طراحی و تولید شده است که برخی از آنها ممکن است هیچگونه کارایی نداشته باشند.

انواع مختلفی از شوره گیر کولر آبی ، مایع ضد شوره کولر و رسوبگیر ارزان قیمت کولر آبی ارائه میشوند که تنها در صورت استفاده، متوجه کم خاصیت بودن آنها خواهید شد. شرکت بهاب به شکل تخصصی در این زمینه بررسی نموده و انواع مختلفی از رسوبگیر کولر آبی را ارائه کرده است. در این مقاله به بررسی انواع فیلتر رسوب گیر کولر آبی می پردازیم :

 

رسوبگیر پلی فسفات :

پلی فسفات که نام علمی آن تری‌سدیم فسفات و با فرمول شیمیایی Na۳PO۴ می باشد یک ماده جامد سفید رنگ یا بعضا شفاف است که در صنعت برای جلوگیری از رسوب بستن سیستم های تاسیساتی و خصوصا حرارتی بکار می رود. کریستال پلی فسفات یا سنگ پلی فسفات به شکل توپ های کوچک با قطر حدود 1 سانتی متر و یا به شکل شکسته و خرد شده که با نام پودر پلی فسفات شناخته می شود، موجود است.

Anti Fouling Polyphosphate Filter رسوب گیر پلی فسفات

ویژگی پلی فسفات این است که به راحتی در آب حل شده و با ایجاد تغییر شکل نسبی در آهک و ذرات داخل آب، اجازه چسبیدن آنها را به دیواره ها و لوله ها نمی دهد. به دلیل همین خاصیت، مدتی است از پلی فسفات به عنوان ماده اولیه رسوبگیر کولر آبی استفاده می شود.

اگرچه استفاده از پلی فسفات برای جلوگیری از رسوب کولر میتواند تا حدی موثر باشد، اما روش های رایج استفاده از پلی فسفات عموما درست نیست. برخی پلی فسفات را درون سبدهای کوچک پلاستیکی قرار داده و در قسمت مخزن کولر رها میکنند که نمونه ای از آن را مشاهده میکنید.
Anti Scaling Filter Swamp Cooler رسوب گیر پلی فسفات

قرار گرفتن پلی فسفات به صورت دائم در مخزن آب کولر سبب می شود پلی فسفات به مقدار زیادی در آب حل شود و غلظت آن در آب کولر زیاد باشد. وجود این حجم از پلی فسفات می تواند خود موجب مشکل شود. اما مهمتر اینکه پلی فسفات قادر به حذف گل و لای، لجن، خزه، زنگ لوله ها و ... از آب نمی باشد و اصولا تاثیری در زلال کردن و پاکیزه نمودن آب ندارد. بنابراین تمامی ذرات معلق و گل و لای همچنان در آب وجود دارند که میتوانند باعث بروز مشکل شوند. بهترین روش استفاده از پلی فسفات که شرکت تصفیه آب بهاب نیز آن را بکار برده است، استفاده از محفظه های حاوی پلی فسفات در مسیر آب کولر است.

Polyphosphate Filter Cartridge کارتریج رسوب گیر پلی فسفات

با این کار حجم مناسبی از پلی فسفات در آب حل شده و از افزایش غلظت تری‌سدیم فسفات در آب کولر، که میتواند باعث آلرژی شود، جلوگیری می گردد. ضمن اینکه شرکت بهاب پلی فسفات را به تنهایی بکار نبرده و با استفاده از فیلتر های تصفیه آب تقویتی نظیر فیلتر رسوب گیر الیافی و فیلتر سرامیک ، گل و لای، ذرات معلق، آهک و شوره آب را قبل از ترکیب شدن با پلی فسفات جدا میکند. 
Antifouling Swamp Cooler with PP Filter and Polyphosphate فیلتر رسوب گیر کولر آبی با فیلتر الیافی و پلی فسفات

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی برای خرید فیلتر رسوب گیر کولر می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377 و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

 

در ادامه مطلب دو مدل دیگر از ضد رسوب کولر آبی که از فیلتر سرامیک و فیلتر رزینی تصفیه آب استفاده می کنند را مورد بررسی قرار می دهیم. برای مطالعه بخش بعد روی لینک زیر کلیک نمایید. 

آشنایی با انواع رسوبگیر کولر آبی ـ فیلتر سرامیک و فیلتر رزینی تصفیه آب

 

 

***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905