0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام بازاریاب

  دعوت به همکاری بازاریاب حرفه ای در تهران و کرج با حقوق و پورسانت فوق العادهمحصولات بسیار با کیفیت و اورجینال تصفیه آب و سوداساز با قیمتهای رقابتیبا ما در تجربه فروش فوق العاده تصفیه آب همراه باشید

  استخدام
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • جشنواره فروش سوداساز کلایموکس آلمان

  آغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثناییهمراه با هدیه ویژه کیف چرم ترمهامکان خرید به صورت اقساط

  خرید کلایموکس
 • تعمیر آبسردکن

  سرویس کامل دستگاه آبسردکنرفع عیب و تعمیر انواع آبسردکن رومیزی و ایستادهجالیوانی آبسردکن ، مخزن تصفیه دار و سایر لوازم جانبی آبسردکن

 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

آشنایی با سختی گیر مغناطیسی تصفیه آب آرشیو مقالات

Introducing Magnetic Deposition

آشنایی با سختی گیر مغناطیسی تصفیه آب
13 شهریور 1398 229 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

از زمان کشف مغناطیس، صنعت به سرعت آن را پذیرفت و در بخش های مختلفی از آن استفاده نمود. صنعت تصفیه آب نیز در سالهای گذشته متوجه قدرت خاص مغناطیس شده و کاربرد انواع آهنربا و قطعات مغناطیسی در فرآیندهای تصفیه آب گسترش یافت. امروزه فیلترهای متعددی طراحی شده اند که با ایجاد کردن یک میدان مغناطیسی، سعی در اثر گذاری روی آب و حذف ناخالصی ها یا بهبود کیفیت آن را دارند. 

 

روش کار فیلتر مغناطیسی :

فیلترهای مغناطیسی میتوانند یک میدان مغناطیسی قوی در اطراف مسیر آب ایجاد نمایند. اغلب ذرات ناخالصی دارای بار الکتریکی شده و جهت بندی یکنواختی در آنها ایجاد می شود. میدان مغناطیسی ایجاد شده شکل هندسی منظمی داشته و سبب ایجاد یک میدان با چگالی خاص مغناطیسی خواهد شد. زمانی که یک میدان مغناطیسی قوی ایجاد میشود، ذرات ناخالصی به طور مؤثر از هم جدا می شوند. 

 

انواع فیلتر مغناطیسی :

برای تولید مغناطیس روش های مختلفی وجود دارد. از لحاظ نوع تولید میدان مغناطیسی، دو روش مختلف وجود دارد. میتوان مغناطیس را با کمک آهنربا و یا با استفاده از جریان مستقیم برق ایجاد نمود. شدت میدان مغناطیسی ایجاد شده بستگی مستقیمی به قدرت آهنربا و یا جریان برق ورودی دارد.

تاثیر فیلتر مغناطیسی به نوع آهنربای داخل فیلتر تصفیه آب بستگی دارد. یکی از بهترین آهنرباهای مورد استفاده از جنس نیدیوم است، که بسیار قدرتمند بوده و باعث تشکیل قوس مغناطیسی قدرتمندی می شود. 

از لحاظ ابعاد، فیلتر مغناطیسی میتواند خانگی و یا در ابعاد صنعتی باشد.

Magnetic precipitator رسوب زدای مغناطیسی

  

کاربردهای فیلتر مغناطیسی :

یکی از رایج ترین فیلترهای تصفیه آب که با روش مغناطیس کار می کند، رسوب زدای مغناطیسی است. البته به صورت عامیانه آنها را رسوب گیر مغناطیسی می نامند. در حالیکه این فیلترها نمیتوانند رسوب آب را حذف کنند و تنها جلوی رسوب بستن ذرات را میگیرند. بیشترین کاربرد ضد رسوب مغناطیسی ، در سیستم های گرمایشی مانند پکیج، لباسشویی و ظرفشویی است. 

Installation of magnetic detector for dishwasher and package washing machine فیلتر رسوب گیر پکیج و فیلتر رسوب گیر لباسشویی 

عملکرد و تاثیر سختی گیر مغناطیسی :

سختی گیر مغناطیسی را معمولا در مسیر جریان آب نصب میکنند. در لباسشویی و ظرفشویی، رسوب زدای مغناطیسی را روی شیر آبی که به دستگاه وصل شده است، می بندند. فیلتر رسوب گیر پکیج و  فیلتر رسوب گیر لباسشویی را معمولا  در ابتدای ورود آب و روی لوله وصل می نمایند.

فیلتر مغناطیسی سبب میشود ناخالصی های دارای بار الکتریکی، جهت دار و یکنواخت شده و درطول مسیر لوله ها چسبندگی نداشته باشند. بنابراین ذرات در طول مسیر  لوله ها، به بدنه نچسبیده و ایجاد رسوب نمی کنند.
Installation of magnetic depositor in pipesنصب رسوبگیر مغناطیسی آبگرمکن و پکیج ها

واقعیت این است که علی رغم تبلیغات بسیار گسترده برای خواص فیلتر مغناطیسی ، اما هنوز گزارش علمی دقیقی در خصوص مفید بودن یا نبودن استفاده از آن منتشر نشده است.

 

مزایای فیلتر مغناطیسی :

 • ضد رسوب های مغناطیسی عمر بسیار بالایی دارند و در برخی موارد ممکن است آهنربای داخلی تا ۲۰ سال یا بیشتر قابل استفاده باشد. همچنین بدنه آنها عموما فلزی بوده که سبب میشود احتمال شکستن و نشتی آب در آنها حذف شود.
 •  استفاده از رسوب زدای مغناطیسی بدلیل حذف یا کاهش رسوبات،  باعث افزایش طول عمر لباسشویی و ظرفشویی می شود.
 • نیاز به سرویس و نگهداری پکیج، لباسشویی و ... بسیار کمتر از قبل خواهد شد.
 • از ایجاد رسوب در شیر آلات و دوش حمام جلوگیری می شود.

 

Showing water depositionنشان دادن رسوب آب

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، تلگرام تصفیه آب 09129418377 و یا ایمیل info@wfiltration.com با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید.  

 

 ***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905