0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

زایشگاه ماهی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ آرشیو مقالات

What Is Fish Breeding Box

زایشگاه ماهی چیست و چه کاربردهایی دارد؟
12 آبان 1400 43 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

اگر یک آکواریوم تازه تهیه کرده باشید، ممکن است فکر کنید جز تماشای ماهی ها و نهایتا غذا دادن، کار دیگری نباید انجام دهید. اما به مرور زمان، وقتی که ماهی های شما با یکدیگر آشنا شده و تولید مثل کنند، آن وقت با مشکل مراقبت از نوزادان روبرو خواهید شد! همچنین، زمانی که یک ماهی جدید به آکواریوم خود وارد می کنید، پس از مشاهده درگیری میان قدیمی ها و ماهی جدید، ممکن است به فکر راه چاره بیافتید. در این مقاله شما را با توری جدا کننده آکواریوم که به اسم زایشگاه ماهی آکواریوم ، پرورشگاه ماهی یا محفظه قرنطینه ماهی نیز شناخته میشود، آشنا می کنیم.

جهت مشاهده قیمت و خرید زایشگاه ماهی آکواریوم روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

لوازم پرورش ماهی - ابزاری ضروری برای آکواریوم های پرورش ماهی

پرورش ماهی هزاران سال است که توسط فرهنگ‌های سراسر جهان انجام می‌شود، و طراحی لوازم پرورش ماهی ، این سرگرمی قدیمی را آسان‌تر از همیشه کرده است. بسیاری از آکواریوم دارها از فرآیند ظریف مدیریت ماهی های عجیب و غریب لذت می برند، زیرا ماهی ها را جفت می کنند، تخم ریزی می کنند و بچه های کوچک زیبایی به مجموعه اضافه میشوند. چه یک پرورش دهنده باتجربه باشید یا یک تازه کار، انتخاب لوازم جانبی پرورش ماهی می تواند به آسان تر کردن کل فرآیند کمک کند.

تجهیزات پرورش ماهی می تواند به طرق مختلف برای شما و ماهی شما مفید باشد. برای پرورش دهندگان ماهی، ابزار مناسب می تواند به ایجاد شرایط مناسبی که ماهی برای تخم ریزی نیاز دارد کمک کند. برخی از انواع ماهی‌های آکواریومی، مانند سیکلیدهای دیسکس و اسکار، برای پرورش موفقیت‌آمیز به ویژگی‌های زیستگاهی خاص نیاز دارند.

آکواریوم های پرورش ماهی به شما این امکان را می دهند که شرایط را برای جفت ماهی ها، بدون نگرانی در مورد آسیب هایی که دیگر ماهی ها ممکن است وارد کنند، فراهم کنید.

برخی از آکواریومی ها به طور تصادفی به پرورش دهنده ماهی تبدیل می شوند! بسیاری از ماهی‌های آکواریومی محبوبی که در کودکی داشته ایم، می‌توانند در فواصل زمانی، ظاهراً خود به خودی تخم بگذارند و بچه ماهی به دنیا بیاورند. ماهی های گوپی ها و مولی ها می توانند در یک تولد بیش از 20 بچه تولید کنند، بنابراین یادگیری مدیریت مراقبت از آنها می تواند بسیار مهم باشد. به همین دلیل، تجهیزات پرورش ماهی می تواند برای زنده نگه داشتن و رشد بچه ماهی مفید باشند.

 

پرورشگاه ماهی چیست؟

یک محفظه کوچک ساخته شده از پلاستیک است که در بعضی مدل ها بدنه آن با توری پوشیده می شود. شکل کار چیزی شبیه به یک اتاقک توری است که بالای آن ممکن است باز باشد. پرورشگاه یا محفظه قرنطینه ماهی ممکن است یک محفظه کوچک تنها باشد و یا ممکن است با کمک توری های تقسیم کننده فضا، 2 تا چند اتاق کوچک درون آن ایجاد شود. معمولا میتوانید با جابجا کردن دیواره ها، فضای اتاق ها را کم و زیاد نمایید. 

تور پرورش دهنده ماهی را میتوان به نوعی یک محفظه ایزوله برای ماهی های بیمار یا ضعیف به شمار آورد. بدنه این پرورشگاه ها معمولا از توری مشبک ریز ساخته شده تا به جریان آزاد آب اجازه بدهد تا سطح اکسیژن درون محفظه را بالا نگه دارد. همچنین می تواند به عنوان یک محفظه ایمنی شناور برای ماهی های باردار، ماهی های زخمی یا تهاجمی استفاده شود.


Fish Breeding Box Fish Breeding Box زایشگاه ماهی آکواریوم

 

محل نصب زایشگاه ماهی آکواریوم

معمولا پرورشگاه را درون مخزن اصلی آکواریوم قرار می دهند، به شکلی که سر آن کمی بالاتر از آب آکواریوم قرار داشته باشد. در نمونه هایی که دارای سر پوشیده با تور هستند، میتوانید آن را به طور کامل در آب قرار دهید. پرورشگاه ماهی معمولا با کمک مکنده های لاستیکی به بدنه آکواریوم می چسبد. فقط باید دقت کنید آن را در معرض جریان تند آب قرار ندهید. زیرا ممکن است جدا شده و سایر ماهیان به درون آن دسترسی پیدا کنند.

در برخی نمونه ها، نصب از طریق آویزان نمودن از لبه های شیشه آکواریوم انجام می شود.

Fish Breeding Box محفظه قرنطینه ماهی

 

کاربردهای پرورشگاه ماهی یا توری قرنطینه ماهی

 • استفاده برای پرورش نوزادان ماهی: از آنجایی که در آکواریوم از هر نوع ماهی یک یا چند جفت وجود دارد، بعد از مدتی آنها شروع به تولید مثل کرده و ممکن است پس از مدتی شاهد نوزادان کوچکی در آکواریوم خود باشید. واقعیت این است که این نوزادان، غذای بسیار لذیذی هم برای سایر ماهیان به شمار می روند. از طرفی ممکن است به دلیل اندازه بسیار کوچک، به درون فیلتر یا پمپ آکواریوم مکیده شده و از بین بروند. بهترین وسیله برای مراقبت از آنها، استفاده از پرورشگاه و قرنطینه توری ماهی است. 
 • استفاده برای پرورش نوزادان حلزون: اگرچه حلزون تخم ریزی خود را خارج از آب انجام می دهد، اما با تولد نوزادان و ورود آنها به آب، به سرعت توسط سایر ماهیان بلعیده خواهند شد. بهتر است یک توری پرورشگاه ماهی را زیر محل تخم گذاری حلزون نصب کنید تا به محض خروج نوزادان، محیط امنی برای آنها وجود داشته باشد.
 • استفاده برای قرنطینه ماهی های بیمار: گاهی یک ماهی دچار بیماری شده و امکان انتقال آن به آکواریوم دیگر وجود ندارد. از آنجایی که ماهی بیمار ممکن است مورد آزار و اذیت سایر آبزیان قرار گیرد، بهتر است آن را توسط توری جدا کننده اکواریوم در قرنطینه قرار دهید. این کاریست که برای سلامتی او انجام میدهید!
 • استفاده برای قرنطینه ماهی های تازه وارد: معمولا بهتر است همه ماهی ها را باهم وارد آکواریوم نمایید تا باهم آشنا شوند. اما اگر پس از مدتها، یک ماهی تازه را به آکواریوم خود اضافه کردید، انتظار نداشته باشید که با او رفتار دوستانه ای بشود. معمولا ماهیان قدیمی برای حفظ قلمرو خود، تازه وارد را مورد حمله قرار میدهند. اگر ماهی جدید را مدتی در قرنطینه قرار دهید، احتمالا دیگران حضور او را پذیرفته و پس از آزاد سازی رفتار بهتری خواهند داشت. از طرف دیگر، ممکن است تماس ماهی جدید با دیگران، بیماری هایی را به آنها منتقل کند که با قرنطینه کردن او، تا حدی جلوی این مشکل را می گیرید.
 • استفاده برای قرنطینه ماهی های مهاجم: گاهی یک ماهی را نمی توان مهار نمود و به دلیل جسارت یا جثه بزرگتر، به دیگران حمله میکند. در اینصورت بهتر است کمی او را در تنهایی حبس کنید تا دست از رفتار پرخاشگرانه خود بردارد. اگر موفق نشدید، باید به دنبال تعویض آن باشید!

 

در صورت تمایل، جهت دریافت مشاوره، پرسش در مورد محصولات مورد نظر و خرید از طریق شماره تلفن های ثابت 02186027905 - 02634606148، واتس اپ و تلگرام 09129418377 و آدرس ایمیل [email protected] و یا چت آنلاین با کارشناسان تصفیه آب بهاب تماس بگیرید.

کانال تلگرام تصفیه آب                     

 

***/**ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905