0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

روش نصب فیلتر زیر شنی آکواریوم ـ بخش دوم آرشیو مقالات

How to Install an Undergravel Filter in Aquarium

روش نصب فیلتر زیر شنی آکواریوم ـ بخش دوم
23 تیر 1399 67 بازدید

منبع : wikihow مترجم : مصطفی گردان

در بخش اول مقاله روش نصب فیلتر زیر شنی آکواریوم ، مراحل آماده سازی فیلتر زیر شنی و آکواریوم را شرح داده ایم. در این بخش به اتمام نصب و پاکسازی فیلتر آکواریوم می پردازیم. برای مطالعه بخش اول مقاله روی لینک قبل کلیک نمایید.


1. آکواریوم را در محل خود قرار داده و با استفاده از تجهیزات آکواریوم آن را تزئین کنید.  برای مشاهده انواع فیلتر تصفیه آب آکواریوم و لوازم جانبی روی لینک قبل کلیک نمایید. در این مرحله، آکواریوم باید در محل دائمی خود قرار داده شود. بنابراین، مطمئن شوید که آن بر روی یک قفسه یا روی میز در کنار یک پریز قرار دارد، به طوری که شما می توانید پمپ هوا آکواریوم را به پریز وصل کنید. زمانی که آکواریوم در محل خود است، ماسه ها را شسته و در محل خود قرار دهید، موارد و آیتم های جدید یا گیاهانی را که دوست دارید، نیز در محل خود قرار دهید.

 • آکواریوم را بر روی یک وسیله سفت و محکم قرار دهید که می تواند وزن آکواریوم کامل را تحمل کند. آب به شدت سنگین است.
 • بعضی از صاحبان آکواریوم یک حوله یا لایه تشکی را در بالای وسیله مورد نظر قرار می دهند و سپس، آکواریوم را بر روی آن نصب می کنند تا سطح آکواریوم را حفظ کنند و هر قطره آبی که ممکن است از آکواریوم بر روی سطح بریزد را جذب کند.

  روش نصب فیلتر زیر شنی آکواریوم How to Install an Undergravel Filter in Aquarium


2. آکواریوم را با آب تازه، تمیز و بدون کلر پر کنید. برای تهیه آب تصفیه شده عاری از کلر پیشنهاد می شود یک پیش تصفیه آب آکواریوم که دارای فیلتر رسوب گیر الیافی و فیلتر کربنی تصفیه آب است نصب نمایید. در حالی که خودتان به صورت دستی آب را به داخل آکواریوم می ریزید، صبور باشید و آب را به آهستگی داخل آکواریوم بریزید، به طوری که موارد و آیتم های موجود در آکواریوم از جای خود جا به جا نشوند. آکواریوم را با مقدار توصیه شده از آب پر کنید. به عنوان مثال، 30 گالن (110 لیتر) آب را در داخل مخزن 30 گالنی (110 لیتری) قرار دهید.

 • سعی کنید که تزئینات آکواریوم را به هم نریزید یا صفحه پایه فیلتر زیر شنی آکواریوم UGF را در معرض قرار ندهید. زمانی که شما آب را به داخل آکواریوم می ریزید، آن باید توسط ماسه پوشیده شود. اگر بعد از پر کردن مخزن با آب، چیزی خارج از محل خود برود، یک دست خود را به داخل آکواریوم برده و بخش مورد نظر را در محل مناسب خود قرار دهید.
 • بسته به نوع ماهی که شما دارید، شما همچنین باید دما آب، میزان آمونیاک و سطح PH آب را تنظیم کنید.

How to Install an Undergravel Filter in Aquarium طریقه نصب فیلتر شنی آکواریوم

3. پمپ هوا آکواریوم را به پریز برق متصل کنید. زمانی که پمپ را متصل می کنید، یک حلقه قطره ای را درست کنید، بخشی از طناب آویزان که از افتادن قطره های آب بر روی طناب الکتریکی و رسیدن به پریز پیشگیری می کند. با وجود حلقه قطره ای در یک طناب، هر قطره آبی در پایین ترین محل حلقه تجمع می کند و از آنجا روی زمین میریزد. زمانی که هوا از لوله به داخل سنگ هوا آکواریوم منتقل می شود، صدا شرشر به گوش می رسد.

 • در صورت نصب صحیح ، باید یک ستون حباب در داخل محفظه حباب ساز پلاستیکی ظرف چند ثانیه تشکیل شود. این نشان می دهد که نصب فیلتر زیر شنی آکواریوم کامل است. اگر شما نمی توانید ستونی از حباب ها را ببینید، اجزای لوله حباب ساز را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی گرد آوری شده است.

How to Install an Undergravel Filter in Aquarium نحوه نصب فیلتر زیر شنی آکواریوم
4. ماهیان را داخل آکواریوم حاوی آب تصفیه شده برگردانید. اگر شما قبل از نصب فیلتر، ماهی خود را حذف می کنید، اکنون زمان آن است که ماهی ها را به مخزن خود برگردانید. ظرفی که دارای ماهی است را برداشته و آن را به آرامی در سطح آب مخزن قرار دهید. سپس، ماهی ها را یکی یکی برداشته و در داخل آب قرار دهید. در مرحله بعد، آب اضافی ظرف را بیرون بریزید. 

 • اگر شما قبل از خرید ماهی، فیلتر زیر شنی آکواریوم را نصب کرده اید، می توانید کل این فرآیند را حذف کنید.

How to Install an Undergravel Filter in Aquarium مراحل نصب و راه اندازی فیلتر زیر شنی آکواریوم

5. برای اطمینان از عملکرد فیلتر زیر شنی آکواریوم UGF، یک چهارم آب موجود در مخزن را هر هفته تغییر دهید. چون فیلتر های زیر شنی آکواریوم با کشیدن آب کار می کنند و ناخالصی هایی که در مخزن جمع می شوند، در زیر ماسه قرار می گیرند، مهم است که هم آب و هم ماسه، تمیز و پاک نگه داشته شوند. بنابراین، هر هفته، از یک سطل بزرگ و یک قطعه لوله استفاده کنید تا نیمی از آب موجود در مخزن را بیرون بکشید. سپس، مقدار آبی را که بیرون کشیده اید، با آب تمیز جایگزین کنید.

 • مطمئن شوید که از آب با دما مناسب و عاری از کلر استفاده می کنید تا به ماهیان خود آسیب نرسانید.
 • اگر شما ترجیح می دهید که مخزن را با آب شیر پر کنید، شما می توانید یک ماده کاهنده کلر را تهیه کنید. این ماده، کلر را از آب حذف کرده و آن را برای ماهی ایمن و مناسب می کند.

آموزش نصب فیلتر زیر شنی آکواریوم How to Install an Undergravel Filter in Aquarium

6. هر بار که آب را عوض می کنید، آشغال های موجود در ماسه را نیز بیرون بکشید. اگر غذا باقی مانده، مدفوع ماهی و باقی مانده آلی در کف مخزن تجمع می کنند، آن ها به زودی فیلتر زیر شنی آکواریوم را مسدود می کنند. با استفاده از لوله پلاستیکی، باقی مانده های آلی در کف مخزن را بیرون کشیده و ماسه زیر آب را تمیز کنید.

 • زمانی که کار به اتمام رسید، شما سطلی با آب کثیف دارید. این آب را می توانید برای آبیاری گیاهان داخل و خارج خانه استفاده کنید.

 نحوه نصب فیلتر زیر شنی آکواریوم How to Install an Undergravel Filter in Aquarium

 

نکات مهم هنگام نصب فیلتر زیر شنی آکواریوم  :

 • یک UGF، دارای چندین مزیت است: آن، رشد فلور باکتریایی مفید در داخل منافذ ماسه را تسریع می کند، از راکد ماندن آب جلوگیری می کند و به هوادهی آب در سطح کمک می کند.
 • فیلتر های زیر شنی آکواریوم ، به طور فیزیکی، ذرات زائد را حذف نمی کنند و می توانند به سرعت با مواد زائد پر شوند، که بیش از توانایی باکتری ها در تجزیه آن ها است، که در نتیجه، باعث افزایش میزان آمونیاک و نیترات می شوند. این نمونه فیلتر تصفیه آب آکواریوم ممکن است به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد، اما اگر آکواریوم دارای تعداد زیادی ماهی است، بهتر است که علاوه بر فیلتر زیر شنی ، از فیلتر هنگان آکواریوم استفاده کنید.
 • آکواریوم هایی که فقط از فیلتر زیر شنی برای پاک سازی خودکار آکواریوم استفاده می کنند، باید مکررا تمیز شوند تا از تجمع مواد زائد و تولید مواد شیمیایی مضر و سمی، جلوگیری به عمل آید.
 • اطمینان حاصل کنید که ماسه ای که استفاده می کنید خیلی بزرگ است تا از طریق سوراخ های فیلتر در پایه پلاستیکی جا بگیرد. از شن و ماسه به جای ماسه استفاده نکنید ، زیرا باعث مسدود شدن پایه فیلتر می شود.
 • به دلیل آنکه حباب ساز ها به سرعت تجزیه می شوند، آن ها را ماهانه جایگزین کنید.
 • همیشه هشدار ها را بخوانید و دستورالعمل های گارانتی فیلتر زیر شنی آکواریوم را در یک محل ایمن نگه دارید.

 

سوالات متداول :

آیا فیلتر کربن باید بالای سطح آب باشد؟ خیر. فیلتر کربن باید در داخل آب باشد تا بتواند آب را تصفیه کند. در غیر این صورت، آن هوا را فیلتر می کند.

آیا لوله بالابر باید بالاتر از سطح آب آکواریوم باشد؟ نه، آن الزاما نباید بالای آب باشد. اگر این لوله بالای سطح آب باشد، شما راحت تر می توانید میزان جریان را مشاهده کنید.

 

در صورت هر گونه سوال و یا سفارش تلفنی میتوانید از طریق شماره تلفن های 02186027905 - 02634606148 و شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377 ، ایمیل [email protected] و شبکه های اجتماعی با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

 کانال تلگرام تصفیه آب                     

 

 **ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905