0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

عملکرد ازن ژنراتور خانگی با بوهای نامطبوع چگونه است؟ آرشیو مقالات

How do ozone generators perform with common odors?

عملکرد ازن ژنراتور خانگی با بوهای نامطبوع چگونه است؟
25 شهریور 1399 63 بازدید

منبع : molekule.science مترجم : مصطفی گردان

در این مقاله به ادامه سوالات رایج درباره ازن ساز خانگی و اینکه ازن ژنراتور خانگی چگونه روی بوهای اطراف واکنش نشان میدهد، پرداخته ایم. بخش اول مقاله را می توانید از طریق لینک زیر مطالعه کنید.

آیا ازن ساز خانگی می تواند بوهای نامطبوع را از بین ببرد 

اگرچه تمام مولکول های بو جزو ترکیبات آلی فرار (VOC) هستند، اما در زیر چگونگی تعامل ازن با بوها را توضیح خواهیم داد. بوهایی که ممکن است شما در محل زندگی خود با آنها مشکل داشته باشید:

 

کاهش بوی حیوانات خانگی با دستگاه ازن ژنراتور 

درست است که حیوانات خانگی بسیار دوست داشتنی هستند، اما متاسفانه آنها متداول ترین منابع بوی بد در خانه می باشند. یکی از اساسی ترین دلایل بوی حیوانات، پوست و موهای آنها بوده که روش های سنتی از بین بردن بوی آنها نیز کاری بس دشوار است. برای از بین بردن بوی حیوانات در یک اتاق می توان از دستگاه ازن ژنراتور استفاده کرد. به طوری که دیگر هیچ بویی توسط شامه انسان به مشام نرسد.

از طرف دیگر، ادرار حیوانات خانگی یکی از رایج ترین دلایل بوهای قوی روی فرش و موکت در خانه است. ادرار حیوانات حاوی اوره است که اکسید نمی شود. بنابراین قبل از اینکه بخواهیم با ازن بو را از بین ببریم حتما باید نوع و منبع بو را شناسایی کنیم.

 

حذف بوی دود سیگار با دستگاه ازن ساز خانگی

دود سیگاری که در هوا منتشر میشود علاوه بر آنکه استنشاق آن خطرناک است، از بین بردن بوی آن کاری دشوار است. بنابراین این بو یکی از آنهایی است که باید برای کاهش و از بین بردن آن سریعا اقدام کرد. از آنجا که حذف بوی سیگار از محیط کاری دشوار است، مردم اکثرا از روش های خیلی قوی استفاده می کنند. اما با استفاده از ازن ساز خانگی هم میتوان به نتیجه رسید.

برایان دبلیو کریستمن Brian W. Christman استاد دانشگاه پزشکی دانشگاه وندربیلت Vanderbilt و سخنگوی انجمن ریه آمریکا، خاطرنشان میکند که ازن میتواند برای افراد مبتلا به آسم یا مشکلات قلبی و عروقی بسیار خطرناک باشد و شاید باعث عوارض جبران ناپذیری شود.

از آنجا که افراد سیگاری هم بیشتر در معرض خطر ابتلا به آسم و بیماری های قلبی و عروقی هستند، درک این نکته که استفاده از ازن برای از بین بردن دود سیگار میتواند خیلی مفید باشد، بسیار مهم است.

 ازن ساز خانگی | ازن ژنراتور خانگی | مزایای ازن ساز 

حذف کپک و قارچ با ازن ژنراتور خانگی

ازن ممکن است به طور موثر شدت بوی تولید شده توسط کپک و قارچ را از بین ببرد، اما اینکه اصل مسئله را از بین ببرد، در واقع به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مثل میزان مشکل، منبع و نوع کپک.

با این وجود، دستگاه ازن ساز خانگی هنوز هم گزینه مناسبی برای کاهش بوی کپک و قارچ خواهد بود. زیرا بیشترین میزان به وسیله اکسید شدن با ازن از بین خواهد رفت.

اما برای از بین بردن بو باید سطح بالایی از ازن استفاده شود و قرار گرفتن در معرض این سطح از ازن ممکن است خطرات زیادی داشته باشد. در نتیجه باید احتیاط های لازم را در نظر گرفت.

بیشتر باکتریها و کپک ها در مکان های تاریک و مرطوب و در جاهایی که کمبود اکسیژن وجود دارد، رشد میکنند. در همه موارد ابتدا باید رطوبت موجود دیوارها، کف و ... را از بین برد تا بتوان بوی باکتریها و کپک ها را برطرف کرد.

با این حال ، ازن می تواند بوی نامطبوعی نیز داشته باشد ، بنابراین کاهش مسئله کپک زدن از این طریق ممکن است فقط یک ماده را جایگزین مسئله دیگری کند. بنابراین کاهش میزان رطوبت و باکتریهای آن تنها میتواند برای مدتی کوتاه تاثیرگذار باشد.

همچنین گاهی ما نمیدانیم علت ایجاد باکتری و کپک چه بوده است ولی ازن هنوز میتواند یک راه حل هرچند جزیی به کار آید.

 

کاهش بوی ماشین سنگین با دستگاه ازن ساز خانگی

شرکت ها و موسسات حمل و نقل معمولا وظیفه حمل و نقل با انواع خودرو را به صورت بلند مدت و کوتاه مدت بر عهده دارند. حمل و نقل دام، محصولات و بسیاری اقلام دیگر که خود باعث ایجاد انواع و اقسام بوها خواهد شد. به همین جهت ممکن است نیاز باشد به صورت مکرر اقدام به حذف و پاک کردن بو داشته باشند.

بسته به میزان مشکل، دستگاه ازن ساز را می توان طی چند ساعت در وسایل نقلیه قرار داه و آن را روشن کرد ( حتی در حالی که فاقد بار هستند) تا به از بین بردن برخی بوها کمک کند. همانطور که قبلا هم گفتیم اثربخشی ازن روی VOC ها قطعی نیست و ممکن است در صورت استفاده تنها در یک بازه زمانی کوتاه مدت موثر باشد.

 

 برای مطالعه ادامه مطلب با ما همراه باشید....

مقالات مرتبط با ازن ژنراتور خانگی را می توانید از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.

 گاز ازن چیست و چه کاربرد هایی دارد

تصفیه آب آشامیدنی با ازن ژنراتور

نحوه استفاده از دستگاه ازون ژنراتور خانگی

آیا برای ضد عفونی کردن مواد غذایی به ضدعفونی کننده ازن نیاز دارید

آشنایی با ازن ساز برای ضد عفونی کردن مواد غذایی

غیر فعال سازی میکروارگانیسم های سطوح با گاز ازون

ضد عفونی کردن محیط و از بین بردن ویروس کرونا با دستگاه ازن ساز

آیا دستگاه ازن ساز برای از بین بردن ویروس کرونا میتواند کارساز باشد

 

 

 

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905