0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

نحوه تعویض فیلتر یخچال بوش آرشیو مقالات

How To Change Bosch Refrigerator Water Filter

نحوه تعویض فیلتر یخچال بوش
25 خرداد 1402 1288 بازدید
زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه

این مقاله به شما دستورالعمل گام به گام، در مورد نحوه تعویض فیلتر یخچال بوش را ارائه می‌دهد. توصیه می‌شود فیلتر یخچال خود را در زمان مناسب تعویض کنید؛ زیرا اگر این کار را به موقع انجام ندهید، ممکن است آب طعم نامطلوبی پیدا کند و مهم‌تر از آن، مشکلاتی را برای سلامتی شما به وجود بیاورد. 

انواع فیلتر تصفیه آب یخچال بوش

برخی از یخچال‌های ساید بای ساید، علاوه بر فیلتر داخلی، مجهز به یک یا چند فیلتر بیرونی یخچال نیز هستند. فیلترهای بیرونی که به آن‌ها فیلتر خارجی یا فیلتر پشت یخچال نیز می‌گویند، در مسیر آب ورودی به یخچال و خارج از آن قرار می‌گیرند و با تمام مدل‌های یخچال ساید سازگار هستند. این در حالی است که فیلترهای داخلی، درون یخچال قرار گرفته و تنها در یک یا چند مدل یخچال قابل استفاده هستند.

انواع فیلتر تصفیه آب یخچال بوش

عموماً یخچال‌های ساید بوش از فیلتر داخلی برای تصفیه آب بهره می‌برند. لازم به ذکر است که حتی اگر یخچال شما دارای فیلتر داخلی است، می‌توانید از فیلتر خارجی نیز استفاده کنید. این کار باعث بهبود کیفیت آب و همچنین افزایش طول عمر فیلتر داخلی یخچال بوش می‌شود.  جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع فیلتر بیرونی یخچال و ساید بای ساید می‌توانید به لینک قبل بازگردید.

 

فیلتر یخچال بوش کجاست

دقت داشته باشید که ممکن است برخی از مدل‌های یخچال بوش فیلتر تصفیه آب نداشته باشند؛ به همین خاطر اولین کاری که لازم است انجام دهید، این است که از دارا بودن فیلتر آب یخچال مطمئن شوید و سپس به دنبال مکان قرارگیری آن باشید. برای این کار می‌توانید دفترچه راهنمای یخچال خود را بررسی کنید. عموماً سازندگان یخچال، فیلترهای داخلی را در مکان‌هایی که قابل دسترس و خارج از دید باشد، قرار می‌دهند. به طور کلی فیلتر داخلی یخچال بوش را می‌توانید در یکی از مکان‌های زیر بیابید:

 • در گوشه سمت راست بالای محفظه یخچال
 • در کنار درب سمت چپ
 • در زیر سقف یخچال
 • در قسمت پایین بدنه
 • در بین جامیوه‌ای
 • و یا ...

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بوش

 

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید بوش

اگر یخچال شما فیلتر تصفیه آب دارد، توصیه می‌شود که هر 6 ماه یک‌بار یا زمانی که چراغ فیلتر یخچال روشن شد، فیلتر آن را تعویض کنید. البته باید در نظر داشته باشید که کیفیّت و میزان مصرف آب، می‌تواند بر عمر فیلتر یخچال تأثیرگذار باشد؛ بنابراین هرگاه علائمی همچون تغییر در طعم و بوی آب و یا کاهش شدت جریان آب را مشاهده کردید، باید حتی زودتر از موعد فیلتر آب یخچال خود را با یک فیلتر جدید عوض کنید.

 

علت چشمک زدن چراغ فیلتر یخچال ساید بوش

یخچال‌هایی که دارای فیلتر تصفیه آب هستند، معمولاً یک چراغ خاص برای یادآوری زمان تعویض فیلتر یخچال دارند. این چراغ پس از مدت زمانی مشخص (عموماً 6 ماه) روشن می‌شود و به شما هشدار می‌دهد که عمر فیلتر داخلی یخچال به اتمام رسیده است. درواقع زمانی‌که شما متوجّه آلارم فیلتر یخچال بوش خود شدید، باید بلافاصله فیلتر قدیمی خود را تعویض نمایید؛ در غیر این صورت دچار خسارات ناشی از عدم تعویض به موقع فیلتر می‌شوید (مانند خطراتی که ممکن است برای سلامتی شما داشته باشد یا آسیب‌های وارد شده به سیستم آبرسانی یخچال شما).

علت آلارم فیلتر یخچال بوش

 

 

نحوه تعویض فیلتر یخچال بوش Bosch

قبل از اینکه بتوانید فیلتر یخچال خود را تعویض کنید، مطمئن شوید که فیلتر جایگزین مناسب یخچال خود را خریداری کرده‌اید. بر روی لیبل فیلتر قدیمی شما باید نام مدل فیلتر وجود داشته باشد تا بتوانید هنگام خرید فیلتر جایگزین آن را تهیه کنید. برای اطلاع از قیمت و خرید فیلتر داخلی یخچال بوش می‌توانید به لینک قبل بازگردید.

برای تعویض فیلتر یخچال ساید بوش مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا شیر ورودی آب یخچال را ببندید.
 • تا زمانی که آبِ درون آبسردکن تمام شود، از آبریز یخچال آب دریافت کنید.
 • حال درب یخچال را باز کرده و مکان فیلتر را بیابید. اگر فیلتر شما در محفظه قرار دارد، محفظه را باز کرده و فیلتر قدیمی را از آن خارج کنید. در برخی از مدل‌ها باید فیلتر را بچرخانید تا بتوانید آن را از یخچال جدا کنید.
 • با یک پارچه تمیز مکان فیلتر را خشک کنید.
 • درپوش، برچسب و یا کاور فیلتر جدید را جدا کرده و دور بیندازید.
 • فیلتر جدید را کاملاً تراز کرده و در جای خود قرار دهید.
 • در صورت داشتن محفظه فیلتر، آن را ببندید.
 • مجدداً شیر آب ورودی به یخچال را باز کنید.
 • از آبریز یخچال برای چند دقیقه آب دریافت کنید تا هوا و مواد اضافی فیلتر جدید، خارج شود.
 • در صورت وجود چراغ فیلتر، آن را ریست نمایید.

 

طریقه ریست کردن فیلتر ساید بای ساید بوش

عموماً باید فیلتر یخچال را هر شش ماه یک‌بار تعویض کرد. ریست کردن فیلتر یخچال بوش بخش مهمی از مراحل تعویض فیلتر می‌باشد. به همین خاطر باید بلافاصله پس از نصب فیلتر جدید، چراغ هشدار فیلتر (آلارم فیلتر یخچال بوش) را ریست کنید تا برای یادآوری زمان تعویض فیلتر جدید تنظیم شود. یخچال ساید بوش مدل‌های گوناگونی دارد و امکان دارد نحوه ریست کردن چراغ در هر مدل کاملاً متفاوت با مدل دیگر باشد. عموماً چراغ فیلتر یخچال بوش با استفاده از یکی از راه‌های زیر ریست می‌شود:

 • دکمه Reset بر روی صفحه نمایش را برای 3 تا 5 ثانیه نگه دارید. این کار سبب خاموش شدن چراغ فیلتر یا تغییر رنگ آن می‌شود.
 • کلید light/filter را به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا چراغ فیلتر یخچال شما ریست شود. 

طریقه ریست کردن فیلتر ساید بای ساید بوش

چنانچه در طول فرآیند ریست فیلتر یخچال با مشکلی مواجه شدید، به دفترچه راهنما یا به سایت سازنده یخچال خود مراجعه کنید و با وارد کردن مدل یخچال به اطلاعات لازم دست یابید (نام مدل یخچال بر روی برچسب مشخصات درج شده است).

شرکت تصفیه آب بهاب ارائه دهنده انواع فیلتر یخچال و ساید بای ساید اورجینال می‌باشد. شما می‌توانید انواع فیلتر داخلی یخچال و فیلتر پشت یخچال را از سایت بهاب خریداری نمایید. برای اطلاع از قیمت فیلتر یخچال و یا سفارش تلفنی، از طریق شماره تلفن‌های 86027905 - 021 34606148 - 026 ، شماره تلگرام تصفیه آب و واتس اپ 09129418377 ، ایمیل [email protected] چت آنلاین و شبکه‌های اجتماعی، با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید.   

کانال تلگرام تصفیه آب                      

**H/**ن

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب مولف : مصطفی گردان