0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

نحوه تعویض فیلتر یخچال فریجیدر آرشیو مقالات

How To Change Frigidaire Refrigerator Water Filter

نحوه تعویض فیلتر یخچال فریجیدر
25 اردیبهشت 1402 195 بازدید
زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

اگر یخچال فریجیدر شما مجهز به آبسردکن و یخ ساز است، به احتمال زیاد دارای فیلتر تصفیه آب نیز می‌باشد. فیلتر آب یخچال نقش کلیدی در تصفیه کردن آب آشامیدنی ایفا می‌کند تا اطمینان حاصل شود که آب برای نوشیدن، ایمن و خوش طعم است. به مرور زمان ناخالصی‌ها بر روی فیلتر تجمع می‌یابند و کارایی آن را کاهش می‌دهند؛ به همین خاطر لازم است پس از گذشت مدتی، فیلتر یخچال را تعویض کنید.

ما در این مقاله دستورالعمل گام به گام در مورد تعویض فیلتر یخچال فریجیدر را به شما ارائه می‌دهیم؛ همچنین زمان تعویض فیلتر آب و نحوه ریست کردن چراغ فیلتر در این مدل از یخچال را فرا خواهید گرفت.

انواع فیلتر یخچال فریجیدر

وظیفه فیلتر آب یخچال، حذف ناخالصی‌ها، بو و طعم نامطلوب آب است. این فیلترهای تصفیه آب معمولاً به دو نوع فیلتر داخلی و فیلتر خارجی (بیرونی) تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام از آنها نیز خود انواع مختلفی دارند. فرق فیلتر داخلی و فیلتر بیرونی یخچال در این است که فیلتر داخلی، همان‌طور که از نامش پیداست در درون یخچال قرار می‌گیرد و به طور ویژه برای یک یا چند مدل یخچال طراحی شده است؛ در حالی که فیلتر بیرونی در خارج از یخچال قرار می‌گیرد و با تمام مدل‌های یخچال سازگار است.

انواع فیلتر یخچال فریجیدر

اغلب مدل‌های یخچال فریجیدر مجهز به فیلتر داخلی هستند. البته با وجود فیلتر داخلی، می‌توانید از انواع فیلتر بیرونی یخچال نیز استفاده کنید؛ این کار سبب بهبود بیشتر طعم آب خواهد شد.

جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع فیلتر بیرونی یخچال ساید می‌توانید به لینک قبل بازگردید.

محل قرار گیری فیلتر یخچال فریجیدر

تقریباً هر یخچال مدرن Frigidaire دارای فیلتر تصفیه آب داخلی است. مکان قرار گیری فیلتر داخلی در هر مدل از یخچال ممکن است متفاوت از مدل دیگر باشد. به همین خاطر توصیه می‌شود برای اطلاع دقیق از محل نصب فیلتر یخچال ساید بای ساید فریجیدر به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه کنید. به طور کلی می‌توان گفت که فیلترهای داخلی معمولاً در گوشه بالا سمت راست، در قسمت زیرین یخچال، کنار درب سمت چپ، در بین جامیوه‌ای، در قسمت پایین بدنه و یا در بالای سقف قرار دارند.
محل نصب فیلتر یخچال ساید بای ساید فریجیدر

زمان تعویض فیلتر ساید فریجیدر Frigidaire

یک جایگزین عالی برای نوشیدن آب لوله‌کشی، استفاده از آبی است که مستقیماً از آبریز یخچال فریجیدر شما خارج می‌شود؛ اما برای اطمینان از تمیز و ایمن بودن آن، باید هر از چند گاهی فیلتر تصفیه آب یخچال را عوض کنید. با توجه به توصیه سازندگان، شما باید فیلتر یخچال خود را هر 6 ماه یک‌بار یا زمانی که چراغ فیلتر یخچال روشن می‌شود، تعویض کنید. این کار سبب می‌شود تا کیفیّت آب آشامیدنی خود را در سطح ایده‌آل نگه دارید و از آسیب‌های احتمالی ناشی از نوشیدن آب آلوده در امان بمانید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله زیر رجوع کنید.

مشکلات عدم تعویض فیلتر تصفیه آب یخچال

اگر شش ماه از زمان تعویض فیلتر یخچال شما می‌گذرد، یا کیفیّت آب خارج شده از آبسردکن یخچال شما پایین آمده است، باید بلافاصله فیلتر آب یخچال خود را تعویض کنید. اگر فیلتر تصفیه آب را به موقع تعویض نکنید، طعم آب را تحت تأثیر قرار می‌دهد و سرعت جریان آب خروجی از یخچال را کند می‌کند؛ همچنین عدم تعویض به موقع فیلتر یخچال، می‌تواند به یخچال شما آسیب برساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.

نحوه تعویض فیلتر آب یخچال فریجیدر

ابتدا باید مدل یخچال خود را از روی برچسب مشخصات آن پیدا کنید؛ سپس به سایت سازنده مراجه کنید تا از دارا بودن فیلتر داخلی اطمینان یابید؛ البته اگر یخچال شما دفترچه راهنما یا کاتالوگ دارد، می‌توانید با مطالعه آن نیز متوجه این موضوع بشوید. بعد از اینکه از دارا بودن فیلتر داخلی در یخچال خود مطمئن شدید، باید یک فیلتر جایگزین که کاملاً با فیلتر قدیمی شما مطابقت دارد را تهیه نمایید.

برای اطلاع از قیمت و خرید فیلتر داخلی یخچال فریجیدر می‌توانید به لینک قبل بازگردید.

حال مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید به سادگی فیلتر داخلی یخچال خود را تعویض نمایید:

 • ابتدا یخچال را کمی به جلو بیاورید.
 • مسیر شلنگ وارد شده به یخچال را بیابید و آن را دنبال کنید تا به شیر آب برسید.
  • حال شیر آب را ببندید.
 • مکان فیلتر قدیمی را یافته و فیلتر آب را از یخچال خارج کنید.
  • برای خارج کردن فیلتر یخچال، گاهی لازم است آن را اندکی به داخل فشار دهید؛ گاهی هم باید آن را بچرخانید تا جدا شود.
 • مکان فیلتر را با پارچه تمیز و عاری از کرک، تمیز نمایید.
 • فیلتر جدید را از بسته‌بندی خارج کنید.
  • کاور، درپوش و یا برچسب را دور بیندازید.
 • حال فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قدیمی کنید.
  • از اتصال محکم آن اطمینان حاصل نمایید.
 • شیر آب را باز کنید تا مسیر جریان آب به یخچال، دوباره وصل شود.
 • از آبریز یخچال برای چند دقیقه آب دریافت کنید تا هوا و مواد اضافی فیلتر جدید خارج شود.
 • در آخرین مرحله چراغ فیلتر یخچال فریجیدر را ریست کنید.

نحوه ریست کردن چراغ فیلتر یخچال فریجیدر

در برخی از مدل‌های یخچال ساید فریجیدر، بر روی صفحه نمایش یا پنل یخچال، یک چراغ نشانگر برای فیلتر تصفیه آب در نظر گرفته شده است. هر زمان که عمر فیلتر یخچال شما به اتمام برسد، این چراغ به طور خودکار روشن می‌شود و به شما یادآوری می‌کند که زمان تعویض فیلتر یخچال فرا رسیده است. پس از اینکه فیلتر جدید را با فیلتر قدیمی تعویض کردید، باید چراغ هشدار فیلتر یخچال خود را ریست نمایید تا برای یادآوری زمان فیلتر جدید تنظیم شود. نحوه خاموش شدن فیلتر در هر مدل از یخچال فریجیدر ممکن است متفاوت باشد؛ به همین خاطر توصیه می‌شود به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کنید و مطابق با آن چراغ فیلتر یخچال فریجیدر خود را ریست کنید. معمولاً با یکی از روش‌های زیر می‌توانید چراغ فیلتر آب یخچال را ریست کنید:

 • اگر بر روی پنل گزینه Alarm دارید، باید به مدت 3 ثانیه آن را فشار دهید تا چراغ Filter که قرمز شده است، سبز شود.

خاموش کردن چراغ فیلتر یخچال فریجیدر

 

 • اگر بر روی پنل گزینه Reset دارید، باید آن را فشار دهید و تا زمانی که چراغ سبز شروع به چشمک زدن کند، آن را نگه دارید (دقت داشته باشید که این کار ممکن است 15 ثانیه طول بکشد).

ریست فیلتر یخچال ساید فریجیدر

 

 • در برخی از مدل‌ها نیز با فشار دادن همزمان کلیدهای “ICE MAKER LOCK” و “LOCK” می‌توانید چراغ نشانگر فیلتر تصفیه آب یخچال خود را خاموش کنید.

شرکت تصفیه آب بهاب ارائه دهنده انواع فیلتر آب یخچال و ساید بای ساید اورجینال می‌باشد. شما می‌توانید انواع فیلتر داخلی و فیلتر بیرونی یخچال را از سایت بهاب خریداری نمایید.

برای اطلاع از قیمت فیلتر یخچال و یا سفارش تلفنی، از طریق شماره تلفن‌های 86027905 - 021 34606148 - 026 ، شماره تلگرام تصفیه آب و واتس اپ 09129418377 ، ایمیل [email protected] چت آنلاین و شبکه‌های اجتماعی، با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید.   

کانال تلگرام تصفیه آب                      

**H/**ن

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب مولف : مصطفی گردان

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905