0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

نحوه سوراخ کردن سینک برای نصب شیر برداشت تصفیه آب آرشیو مقالات

drilling hole in sink for ro faucet

نحوه سوراخ کردن سینک برای نصب شیر برداشت تصفیه آب
03 دی 1398 2337 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

چنانچه یک دستگاه آب تصفیه کن خریداری کرده اید و یا از منزل خود جابجا شده و نیاز به نصب مجدد دستگاه تصفیه آب دارید، کارشناسان بهاب در مقالات متعدد نصب دستگاه تصفیه آب را  آموزش داده اند.

 اما همانطور که می دانید انواع دستگاه آب تصفیه کن خانگی دارای یک شیر برداشت تصفیه آب کوچک هستند که عموما روی سینک ظرفشویی یا کابینت نصب می شوند و لازم است سینک یا کابینت به شکل صحیحی سوراخ شود. برای اینکار رعایت نکاتی لازم است که به شکل آسان به شما آموزش می دهیم. برای آشنایی با انواع شیر برداشت تصفیه آب روی لینک قبل کلیک کنید.

دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس Home Reverse Osmosis Water Purifier System

 

قطعات مورد نیاز برای سوراخ کردن محل نصب شیر برداشت تصفیه آب:

 • دریل
 • مته آهن شماره 6 یا 8
 • مته آهن شماره 12
 • گرد بر با قطر 25 میلیمتر (در صورت لزوم)
 • سنبه فلزی

 

محل مناسب برای نصب شیر برداشت تصفیه آب 

این نکات را برای انتخاب محل نصب شیر تصفیه آب رعایت کنید:

ترجیحا شیر برداشت تصفیه آب را روی سینک ظرفشویی نصب کنید و نه روی صفحه کابینت. زیرا ممکن است صفحه کابینت ضخامت زیادی داشته باشد و لوله پایینی شیر برداشت شما برای آن کوتاه باشد. بنابراین مهم است که این مساله را قبل از سوراخ زدن بررسی کنید.

Drilling the sink to install the Water purifier Faucet Water نحوه سوراخ کردن سینک برای نصب شیر برداشت

اگر صفحه کابینت چوب یا MDF است و ضخامت زیادی دارد، ممکن است بتوانید به روشی که در شماره 14 ذکر میشود، در زیر کابینت فضای لازم برای بستن شلنگ را ایجاد کنید. اگر چنین نیست، محل دیگری را انتخاب کنید.

محلی را انتخاب کنید که اگر هنگام برداشت آب تصفیه ، مقداری آب روی کابینت ریخت، موجب خرابی آن نشود. سعی شود محل نصب شیر تصفیه آب نزدیک شکاف بین صفحات چوبی و... که امکان نشت آب به آن وجود دارد، نباشد.

How to Drill Steel To Install a RO Faucet

ترجیحا شیر تصفیه آب در کنار کاسه ظرفشویی قرار گیرد. به این ترتیب میتوان لوله شیر را چرخاند و به سمت کاسه سینک قرار داد تا فضای بیشتری در پایین شیر برداشت ایجاد شود و بتوان هر نوع ظرف بلندی را در آن قرار داد.

 Reverse Osmosis Water Filter Sink Faucet Tap شیر برداشت تصفیه آب

 

شیر تصفیه را در محل دور از دست و مثلا در بخش های انتهایی سینک و کنار کاسه سینک قرار دهید. زیرا برخورد دائم با لوله شیر تصفیه، ممکن است سبب شکستن آن شود.

دقت کنید که اگر شیر برداشت روی سینک باشد، بدلیل انکه آب شهری که از شیر ظرفشویی خارج میشود ممکن است دارای املاح و رسوب یاشد، احتمال رسوب زدن بدنه شیر تصفیه آب هم زیاد خواهد بود. بهتر است نقطه مناسبی را که دور از تماس با آب است، انتخاب کنید.

محلی را انتخاب کنید که به شعاع 2 سانتی متر، صفحه صافی داشته باشد و دارای شیار یا برآمدگی نباشد. زیرا واشر عایق بندی شیر باید این محدوده را بپوشاند. 

 

نکات مهم برای سوراخ کردن محل نصب شیر تصفیه آب

 

1: محل مناسب برای نصب شیر تصفیه آب را طبق نکات فوق انتخاب کنید و با ماژیک علامت بزنید.

Drilling the sink to install the Water purifier Faucet Water نحوه سوراخ کردن سینک برای نصب شیر برداشت

 

2: زیر کابینت یا سینک را در محل علامت گذاری شده بررسی کنید که سیم برق یا لوله آب از آنجا عبور نکرده باشد. همچنین مطمئن شوید اگر محل مورد نظر سوراخ شود، در زیر سینک فضای مناسب برای بستن شلنگ به شیر برداشت وجود دارد.

3: اگر قرار است روی سینک استیل سوراخ انجام شود، جهت جلوگیری از سر خوردن پیشنهاد میشود با کمک سنبه محل را علامت گذاری کنید.

 

Drilling the sink to install the Water purifier Faucet Water نحوه سوراخ کردن سینک برای نصب شیر برداشت

 

4: دقت کنید که ضربه سنبه به حدی زیاد نباشد که باعث خرابی سینک و یا تغییر شکل آن شود. یک ضربه کوچک که علامت مختصری ایجاد کند کافیست. اگر سنبه ندارید می توانید با کمک یک میخ محل را علامت گذاری کنید.

5: اگر جنس محل سوراخ، استیل نیست، به هیچ عنوان از سنبه برای علامت گذاری استفاده نکنید. زیرا ممکن است سبب شکستن یا ریختن پوشش آن شود. (برای سنگ، گرانیت، شیشه و موارد مشابه هرگز از سنبه استفاده نکنید)

drilling hole in granite for ro system آموزش نصب شیر تصفیه آب بر روی سنگ گرانیت

6: مته 6 یا 8 را روی دریل ببندید. مته را به صورت عمود در محل علامت گذاری شده گذاشته و به آرامی عمل سوراخ کردن را انجام دهید.

7: تیز بودن مته 6 یا 8 بسیار مهم است زیرا استفاده از مته کند سبب سر خوردن مته و خرابی سینک می شود.

 

drill دریل

 

8: مته حتما باید عمود نگهداشته شود وگرنه روی سینک سر خورده و خط می اندازد.

9: در حین سوراخ کاری حتما با کمک آب مته و محل را خنک نمایید. در غیر اینصورت مته می سوزد.

نکته مهم: اگر صفحه کابینت و یا صفحه سینک ظرفشویی شیشه ای است نباید اقدام به سوراخ کردن آن کنید. زیرا با ابزار ساده ای که در دست دارید احتمال شکستن شیشه وجود دارد.

نکته مهم: اگر صفحه کابینت و یا صفحه سینک ظرفشویی از جنس سرامیک و یا مواد شکننده خاصی است نباید اقدام به سوراخ کردن آن کنید. زیرا احتمال شکستن آن وجود دارد.

10: پس از آنکه با مته 6 یا 8 سوراخ اولیه انجام شد، با کمک مته 12 سوراخ محل را گشاد کنید.

 Reverse Osmosis Water Filter Sink Faucet Tap شیر برداشت تصفیه آب

 

11- مته را عمود نگهدارید تا نشکند. از آب برای خنک کاری استفاده کنید.

12- عمق سوراخ را اندازه بزنید. اگر به اندازه ای است که حدود 1 سانتی متر از لوله انتهای شیر برداشت از آن خارج میشود، مشکلی نیست. اما اگر ضخامت کابینت زیاد بوده و لوله شیر برداشت از سمت دیگر خارج نمیشود یا فضای کافی برای بستن متعلقات و شلنگ وجود ندارد، با کمک یک گرد بر به قطر 25 میلیمتر، زیر کابینت را به عمق 1.5 سانتی متر خالی کنید. البته اگر صفحه کابینت این قابلیت را به شما میدهد. (برای صفحات سنگی، گرانیت و ... ممکن است اینکار مقدور نباشد) 

 Reverse Osmosis Water Filter Sink Faucet Tap شیر برداشت تصفیه آب

 

در ادامه مقاله نحوه تعویض و نصب شیر تصفیه آب را آموزش می دهیم. برای مطالعه این مقاله روی لینک قبل کلیک نمایید.

چنانچه برای نصب دستگاه تصفیه آب به دنبال تعمیر کار تصفیه آب هستید می توانید از طریق شماره تلفن ۸۶۰۲۷۹۰۵-۰۲۱ ، شماره تلگرام تصفیه آب 09129418377 و یا ایمیل [email protected] با کارشناسان بهاب در ارتباط باشید تا سرویس کار دستگاه تصفیه آب در منزل شما در هر نقطه از تهران و کرج حضور یافته و با تجهیزات کامل دستگاه شما را نصب و یا تعمیر کرده و آب تصفیه شده با کیفیت را در اختیار شما قرار دهند. 

 

**sh/*ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905