0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

آموزش کربن گیری دستگاه تصفیه آب خانگی آرشیو مقالات

Replacement Granular Activated Carbon GAC Water Filter Cartridge

آموزش کربن گیری دستگاه تصفیه آب خانگی
18 اسفند 1399 119 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

دستگاه آب تصفیه کن خانگی دارای انواع مختلف فیلتر آب است که هر کدام از آنها وظیفه حذف ذرات مختلفی را بر عهده دارند. پیش تر در محتواهایی با عناوین آشنایی با فیلترهای تصفیه آب خانگی و نقش انواع فیلترهای تصفیه آب اطلاعات کاملی در خصوص وظایف فیلترهای آب ارائه شده است که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس برای ارائه آب آشامیدنی تازه و تمیز بدون هیچگونه طعم و بوی بدی از فیلترهای کربن فعال استفاده می کند. عموما فیلتر شماره 2 و 3 تصفیه آب و همچنین فیلتر شماره 5 تصفیه آب از جنس کربن فعال هستند.

در اولین استفاده از فیلتر کربن تصفیه آب ، دانه های کربنی موجود در کارتریج هنگام جابجایی به هم ساییده شده و سبب ایجاد گرده های کربنی درون فیلتر می شوند و نیاز به کربن گیری و گرفتن آب سیاه فیلتر تصفیه آب است.

گرفتن آب سیاه هنگام تعویض فیلتر مرحله دوم تصفیه آب بسیار حائز اهمیت است که علاوه بر اینکه از خرابی زود هنگام فیلتر ممبران جلوگیری می کند، موجب عملکرد صحیح دستگاه می شود.

 

نحوه کربن گیری فیلتر دستگاه تصفیه آب و گرفتن آب سیاه

1. دوشاخه برق دستگاه تصفیه آب را از پریز بکشید.

2. شیر ورودی تصفیه کننده آب خانگی را ببندید. شیر ورودی را با دنبال کردن شلنگ ورودی به دستگاه می توانید بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محل نصب و نحوه استفاده از شیر ورودی تصفیه آب روی لینک قبل کلیک نمایید.

3. اگر دستگاه دارای مخزن تصفیه آب است، شیر مخزن را ببندید. برای بستن شیر مخزن باید آن را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. مقاله تصویری نحوه کار با شیر مخزن تصفیه آب را می توانید از طریق لینک قبل مطالعه نمایید.

4. شیر تصفیه آب روی سینک را برای مدت 30 ثانیه باز کنید تا مقداری آب خارج شود. اینکار را جهت کاهش فشار آب در دستگاه انجام می دهیم.  فشار داخل هوزینگ ها تخلیه شده و باز کردن آنها آسانتر باشد. اگر دستگاه آب تصفیه کن شما شیر برداشت روی سینک ندارد، کافیست به هرشکل ممکن، مسیر خروجی آب را باز کنید تا فشار تخلیه شود.

5. دومین هوزینگ که فیلتر کربن پودری درون آن قرار داده شده را با کمک آچار هوزینگ تصفیه آب باز کنید. برای باز کردن هوزینگ باید آچار را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. روش باز کردن هوزینگ تصفیه آب خانگی

آموزش کربن گیری و گرفتن آب سیاه تصفیه آب

 

6. فیلتر کربن پودری را از درون هوزینگ خارج کنید. توصیه می شود هوزینگ تصفیه آب را با کمک مواد شوینده بشویید. برای این کار میتوانید از برس نرم و یا پارچه استفاده کنید. مطمئن شوید همه بخش های محفظه کاملا تمیز شده اند.

آموزش کربن گیری و گرفتن آب سیاه دستگاه تصفیه آب _ تعویض فیلتر مرحله دوم تصفیه آب

 

7. هوزینگ سوم تصفیه آب را باز کنید. برای باز کردن هوزینگ باید آچار را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا هوزینگ از هد آن جدا شود.

8. فیلتر کربن بلاک را از محفظه خود خارج کنید.

تعویض فیلتر شماره 2 تصفیه آب

9. فیلتر کربن پودری را به صورت عمود وارد هوزینگ نمایید به گونه ای که اورینگ فیلتر ( واشر آبی رنگ در تصویر) در بالا باشد. این نکته بسیار مهم است و در صورت رعایت نکردن، مسیر عبور آب مسدود خواهد شد و ممکن است سبب بروز خسارت به دستگاه آب تصفیه کن شود.

آموزش نصب فیلتر دوم تصفیه آب خانگی

 

10.  اورینگ هوزینگ را از لحاظ سلامت بررسی کنید. هوزینگ ممکن است دارای یک یا دو اورینگ باشد. مطمئن باشید اورینگ ها زدگی نداشته، له نشده اند و در محل خود قرار دارند. در صورت خرابی اورینگ تصفیه آب ، حتما آنها را تعویض کنید. پیشنهاد می شود با مقدار کمی روغن خوراکی، اورینگ ها را چرب نمایید. این کار برای آب بندی بهتر انجام می شود.

10. بدنه هوزینگ را به صورت عمود زیر هد قرار داده و زمانی که مطمئن شدید فیلتر آب نیز درجای درست خود قرار گرفته، به آرامی و با دست شیشه را در جهت معکوس حرکت عقربه های ساعت ببندید. سپس با کمک آچار، هوزینگ تصفیه آب را محکم کنید.

11. سومین هوزینگ تصفیه آب کماکان باید باز باشد.

12. یک ظرف مانند پارچ ( یا همان هوزینگ تصفیه آب خالی) را زیر محل هوزینگ سوم قرار دهید.

13. اگر دستگاه برقی است، دستگاه را به برق وصل نمایید.

14.  شیر ورودی تصفیه کننده آب خانگی را باز کنید.

15. آب وارد محفظه دوم تصفیه آب خواهد شد و سپس از محل محفظه سوم که اکنون باز است، خارج میگردد. به دلیل کربنی بودن فیلتر ، آب خارج شده سیاه است.

تعویض فیلتر کربن تصفیه آب

16.  تا زمانی که آب سیاه رنگ از بین رفته و کاملا زلال شود باید اجازه دهید آب از دستگاه خارج شود. لازم است حدود 5 لیتر آب از دستگاه خارج شود تا آب قابل استفاده باشد. این کار برای شستشوی فیلتر کربن تصفیه آب بسیار لازم است.

17. مجدد دوشاخه دستگاه را از برق جدا کرده و شیر ورودی آب را ببندید.

18. پوشش روی فیلتر کربن بلاک را بردارید. پلاستیک و یا برچسب اطلاعات حتما باید جدا گردند.

19. فیلتر کربن بلاک را به صورت عمود درون هوزینگ سوم قرار دهید.

20. هوزینگ را به صورت عمود زیر هد قرار داده و زمانی که مطمئن شدید فیلتر آب نیز در جای درست خود قرار گرفته، به آرامی و با دست هوزینگ را ببندید. سپس با کمک آچار، هوزینگ را در جهت معکوس حرکت عقربه های ساعت محکم کنید.

کربن گیری و گرفتن آب سیاه فیلتر تصفیه آب

 

روش دوم کربن گیری و گرفتن آب سیاه تصفیه آب

در این روش فیلتر مرحله دوم و سوم تصفیه آب را نصب نمایید.

سپس شلنگ ورودی به مرحله 3 را از محل اتصال باز کنید.

در صورتی که دستگاه آب تصفیه کن شما دارای اتصال فیتینگی است، برای خارج کردن شلنگ باید ضامن نگه دارنده را به سمت داخل فشار داده و شلنگ را به سمت بیرون بکشید. دقت کنید که ضامن از محل خود حرکت نکند. توجه داشته باشید اگر اتصال دارای خار فیتینگی است، ابتدا آن را بیرون بکشید. خار فیتینگی معمولا آبی رنگ است و پشت ضامن قرار می گیرد.

آموزش نحوه باز و بسته کردن اتصالات فیتینگی دستگاه تصفیه آب

آموزش نحوه باز و بسته کردن اتصالات مهره ای دستگاه تصفیه آب

روش کربن گیری دستگاه تصفیه آب

سر شلنگ را داخل یک ظرف نگه دارید و شیر ورودی آب را برای چند دقیقه باز کنید تا آب سیاه رنگ داخل فیلتر کربن خارج شود.

و پس از آن شلنگ را سر جای خود قرار دهید.

دستگاه را به برق متصل کنید

شیر مخزن تصفیه آب را باز نمایید.

شیر برداشت آب را باز کنید.

نحوه کربن گیری فیلتر دستگاه تصفیه آب و گرفتن آب سیاه

 

آشنایی با فیلتر کربن فعال 

فیلتر کربن فعال روشی موثر برای از بین بردن مواد شیمیایی و آلاینده هایی است که معمولاً در آب لوله کشی وجود دارند. درصد زیادی از ترکیبات شیمیایی و آلاینده های آلی که باعث مشکلات طعم و بو می شوند، توسط کربن فعال تصفیه آب حذف می شوند. کربن فعال خاصیت جذب قابل توجهی دارد که آن را در حذف کلر و ترکیبات آلی فرار (VOC) موثر می کند. ذرات کربن سطح وسیعی دارند و به مقدار کمی کربن اجازه می دهد تا حجم زیادی از آب را به طور موثر فیلتر کند.

با عبور آب از فیلتر کربن ، بسیاری از مواد شیمیایی و آلاینده های موجود در آب در یک سطح مولکولی به کربن پیوند می خورند و در نتیجه آنها را از آب جدا می کند. کربن فعال گرانول از مواد آلی خام (مانند پوسته نارگیل، گردو، پسته و یا زغال سنگ) که دارای کربن زیادی هستند، ساخته می شود. در غیاب اکسیژن از گرما برای افزایش (فعال کردن) سطح کربن استفاده می شود. به همین دلیل است که بعضی اوقات از این فیلترها به عنوان فیلترهای "ذغالی" یاد می شود.

 

در صورت هرگونه سوال و یا سفارش تلفنی می توانید از طریق شماره تلفن های ثابت 02186027905 - 02634606148، واتس اپ و تلگرام تصفیه آب 09129418377 و آدرس ایمیل [email protected] و یا چت آنلاین با کارشناسان بهاب تماس بگیرید.

                     

 

 

**ن/***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905