0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

آموزش نصب تصفیه آب سه مرحله ای آرشیو مقالات

How To Install 3 Stage Water Filtration System

آموزش نصب تصفیه آب سه مرحله ای
27 بهمن 1399 54 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب بهاب نویسنده : مصطفی گردان

انواع دستگاه تصفیه آب زیر سینکی اکنون از هر زمان دیگری کارآمدتر هستند و برخی از آلاینده ها توسط این سیستم های آب تصفیه کن حذف می شوند. یکی از مدل های جمع و جور و ارزان قیمت تصفیه آب فیلتراسیون است که برخلاف سیستم های اسمز معکوس ، هیچ فاضلابی تولید نمیکند.

دستگاه تصفیه آب خانگی و تفاوت بین انواع مدل ها

یک دستگاه آب تصفیه کن زیر سینکی که از روش فیلتراسیون برای فیلتر کردن آب استفاده می کند، آب را از لوله آب سرد زیر سینک گرفته و آن را به هوزینگ های تصفیه آب که فیلترها درون آنها قرار گرفته اند، می فرستد. سپس، به محض اینکه آب از فیلترها عبور داده شد، از شیر تصفیه آب برای رساندن آب تصفیه شده به کاربر استفاده می کند. این فرآیند در صورت تقاضا اتفاق می افتد، به این معنی که زمانی که شما شیر برداشت آب را باز نمودید، آب تصفیه شده از شیر برداشت خارج می شود. شیر تصفیه آب نیز از شیرهای آشپزخانه استاندارد شما برای آب سرد و گرم مستقل است.

دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای یکی از محبوب ترین دستگاه های آب تصفیه کن زیر سینکی است. این فرآیند از فیلتراسیون 3 مرحله ای برای از بین بردن بیشتر آلاینده های موجود در آب استفاده می کند، بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که آبی که می نوشید از کیفیت بالایی برخوردار است. از مزایای استفاده از این تصفیه آب ، سهولت نصب آن است. این مدل با تجهیزات مورد نیاز برای نصب همراه است.همچنین دارای پایه نگهدارنده است تا بتوانید آن را بر روی دیوار نصب نمایید.

جهت مشاهده انواع دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس روی لینک قبل کلیک نمایید.

جهت مشاهده انواع دستگاه تصفیه آب فیلتراسیون روی لینک قبل کلیک نمایید.

 

قطعات مورد نیاز برای نصب دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای :

درون کارتن تصفیه آب سه مرحله ای قطعات زیر وجود دارد :

 • آچار هوزینگ تصفیه آب خانگی
 • شلنگ تصفیه آب حدود 6 متر
 • تبدیل 3/4 رزوه به 1/4 رزوه
 • اتصال تبدیل 1/4 رزوه به 1/4 فیتینگ یا مهره
 • پایه نگهدارنده تصفیه آب و پیچ جهت نصب

آموزش نصب دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای

 

قطعاتی که باید جداگانه تهیه شوند عبارتند از سه راه ورودی استیل دستگاه تصفیه آب ، شیر ورودی تصفیه کننده آب خانگی 1/4 ، شیر برداشت تصفیه آب .  وسایل جانبی برای نصب دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای شامل : دریل برقی و مته نمره 8 و 12 (به جای مته 12 می توان از مته نمره 14 استفاده کرد)، آچار فرانسه جهت باز کردن لوله و شیر پیسوار، نوار تفلون، کاتر شلنگ تصفیه آب یا یک ابزار برنده
نحوه نصب دستگاه تصفیه آب 3 مرحله خانگی

 

1. فلکه آب منزل را برای حدود 10 دقیقه قطع کنید.

2. زیر سینک ظرفشویی یا محل دیگری که برای نصب انتخاب کرده اید، باید یک شیر آب شهری داشته باشد. (مثلا شیر پیسوار لباسشویی یا ظرفشویی)

3. شیر پیسوار بسته شده را مانند تصویر زیر با استفاده از آچار فرانسه باز کنید. 

آموزش نصب تصفیه آب سه مرحله ای

4.  اتصال دستگاه تصفیه به آب شهری معمولا از طریق سه راه استیل و با کمک شیر ورودی فلزی انجام می شود. رزوه بیرونی سه راه استیل را نوار تفلون بزنید.

آموزش روش صحیح نوار تفلون زدن در دستگاه تصفیه آب

5. قسمت رزوه شیر ورودی 1/4 را نوار تفلون زده و به رزوه وسط سه راه استیل که اندازه آن 1/4 است وصل کنید.

 

سه راه استیل تصفیه آب برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

 

6. سه راه استیل را به لوله آب وصل کرده و شیر پیسوار را به آن ببندید.

7. حدود یک متر و نیم شلنگ تصفیه آب را بریده و یک سر آن را به شیر ورودی آب وصل کنید. اگر شیر ورودی مانند نمونه استفاده شده در این تصاویر، دارای مهره فلزی است، برای نصب باید  شلنگ را از مهره عبور داده و به شیر پیچ کنید. در صورتی که شیر ورودی تصفیه آب دارای اتصال فیتینگی است، شلنگ را به داخل اتصال فشار دهید. حدود 8 میلیمتر از شلنگ وارد اتصال خواهد شد. شلنگ را مجددا به داخل فشار دهید تا 9 میلیمتر دیگر نیز وارد اتصال شود. (جمعا حدود 17 میلی متر) آموزش کار با اتصالات فیتینگی دستگاه تصفیه آب 

8. شیر ورودی تصفیه آب را ببندید. اگر اهرم شیر مانند تصویر زیر در حالت موازی نسبت به مسیر خود قرار داشته باشد، ورودی آب باز است. دقت کنید که باز و بسته کردن تنها با چرخش یک چهارم دور ( 90 درجه) انجام می شود. برای بستن شیر ورودی تصفیه آب باید اهرم شیر در حالت 90 درجه نسبت به مسیر خود قرار داشته باشد. مقاله تصویری آموزش نحوه استفاده از شیر ورودی تصفیه آب را می توانید از طریق لینک قبل مشاهده نمایید.

فیلم آموزش نحوه بستن شیر تصفیه آب

آموزش نصب دستگاه تصفیه آب خانگی How To Install 3 Stage Water Filtration System

9. اکنون میتوانید فلکه آب منزل را باز کنید.

10. اتصالات تبدیل 3/4 رزوه به 1/4 رزوه را نوار تفلون بزنید.

آموزش نوار تفلون زدن اتصالات تصفیه آب

11. اتصالات تبدیل 1/4 رزوه به 1/4 فیتینگ را نوار تفلون بزنید.

 

آموزش نوار تفلون زدن اتصالات تصفیه آب جهت نصب دستگاه تصفیه آب

 

12.  اتصال تبدیل 3/4 رزوه به 1/4 رزوه را به قسمت ورودی و خروجی هوزینگ های تصفیه آب وصل کرده و با استفاده از آچار فرانسه آن را محکم کنید.

آموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی سه مرحله ای

13.تبدیل 1/4 رزوه به 1/4 فیتینگ را به تبدیل 3/4 رزوه به 1/4 رزوه وصل نموده تا بتوانید شلنگ تصفیه آب را به آن متصل کنید.

آموزش نصب دستگاه آب تصفیه کن خانگی

 

14. دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای دارای پایه نگهدارنده است تا در صورت نیاز بتوانید آن را بر روی دیوار یا بدنه کابینت نصب نمایید. برای نصب این پایه های نگهدارنده، در بالای هد هوزینگ جای پیچ تعبیه شده، پایه نگهدارنده را بر روی آنها قرار دهید و پیچ ها را با کمک پیچ گوشتی محکم کنید.

آموزش تصویری نصب تصفیه آب سه مرحله ای زیر سینکی

15.  در این مرحله باید هوزینگ های تصفیه آب خانگی را با استفاده از آچار مناسب که درون کارتن دستگاه قرار داده شده است، باز نموده و فیلترهای آب را از آنها خارج کنید. برای باز کردن هوزینگ باید آچار را از پایین وارد هوزینگ کنید و تا انتها بالا ببرید. با یک دست خود (ترجیحا دست چپ) سمت راست دستگاه را نگهدارید و اجازه حرکت به آن ندهید و با دست دیگر، آچار را با فشار یکنواحت به سمت چپ بکشید. (در جهت عقربه های ساعت)

مقاله تصویری  روش باز کردن هوزینگ تصفیه آب خانگی را می توانید از طریق لینک قبل مشاهده کنید.

همچنین فیلم آموزش نحوه باز کردن هوزینگ تصفیه آب خانگی را می توانید از طریق لینک قبل مشاهده و دانلود نمایید.

آموزش نصب دستگاه تصفیه کننده آب خانگی سه مرحله ای

16. فیلترهای مرحله 1و2و3 دستگاه تصفیه آب را از دستگاه خارج کرده و روکش آنها را در آورید. پلاستیک و یا برچسب اطلاعات حتما باید جدا گردند. (در برخی موارد این فیلترهای آب به صورت جداگانه داخل کارتن دستگاه است)

راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای

16. فیلتر مرحله اول را درون اولین هوزینگ قرار داده و با کمک آچار آن را محکم نمایید. فیلتر شماره 1 تصفیه آب ، فیلتر رسوب گیر الیافی یا همان فیلتر pp است.

آشنایی با فیلتر الیافی تصفیه آب

عملکرد فیلتر pp تصفیه آب

17. فیلتر مرحله دوم تصفیه آب را درون هوزینگ قرار دهید. فیلتر مرحله دوم تصفیه آب فیلتر کربن پودری است. فیلتر کربن پودری را به صورت عمود وارد هوزینگ تصفیه آب نمایید به گونه ای که اورینگ فیلتر در بالا باشد. این نکته بسیار مهم است و در صورت رعایت نکردن، مسیر عبور آب مسدود خواهد شد و ممکن است سبب بروز خسارت به دستگاه آب تصفیه کن شود.

آشنایی با انواع فیلتر کربن پودری تصفیه آب

آموزش تعویض و نصب فیلتر کربن تصفیه آب

18. هوزینگ را به صورت عمود زیر هد قرار داده و زمانی که مطمئن شدید فیلتر نیز در جای درست خود قرار گرفته، به آرامی و با دست هوزینگ را ببندید. هوزینگ تصفیه آب در جهت معکوس حرکت عقربه های ساعت بسته میشود.

19. سومین هوزینگ تصفیه آب کماکان باید باز باشد و هیچ فیلتری درون آن قرار نگیرد.

20. سر شلنگ تصفیه آب را از لحاظ سلامت بررسی کنید. 2 سانتی متر از سر شلنگ باید سالم باشد. هر گونه زدگی، خط و خش و آلودگی ممکن است سبب نشتی آب شود. اگر سر شلنگ ایراد دارد، با کمک کاتر شلنگ تصفیه آب یا یک چاقوی تیز، به صورت عمود آن را ببرید. توجه داشته باشید، چنانچه برش شلنگ دارای زاویه باشد، سبب نشتی خواهد شد.

How To Install 3 Stage Water Filtration System نحوه نصب دستگاه تصفیه آب خانگی سه مرحله ای

 

21.  شلنگ را به داخل اتصال فیتینگی فشار دهید. حدود 8 میلیمتر از شلنگ وارد اتصال خواهد شد.  شلنگ را مجددا به داخل فشار دهید. باید حدود 9 میلیمتر دیگر نیز وارد اتصال شود. (جمعا حدود  17 میلیمتر). شلنگ را به بیرون بکشید و مطمئن شوید که جدا نمی شود.

 نحوه نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

 

22. شیر ورودی آب به دستگاه را باز کنید.

23.آب وارد محفظه اول و دوم تصفیه آب خواهد شد و سپس از محل محفظه سوم که اکنون باز است، خارج میگردد. با کمک یک ظرف آب سیاه اولیه را خارج کنید. در اینجا برای دیده شدن آب سیاه، یک محفظه شفاف را جایگزین کرده ایم.

کربن گیری و گرفتن آب سیاه فیلتر تصفیه آب

 

24. اجازه دهید حدود 5 لیتر آب خارج شود. چنانچه از هوزینگ جهت کربن گیری و گرفتن آب سیاه فیلتر تصفیه آب استفاده می کنید، حدود 3 بار باید آن را تخلیه کنید تا آب زلال شود. این کار برای شستشوی فیلتر کربن تصفیه آب بسیار لازم است.

 

کربن گیری تصفیه آب

 

25. شیر ورودی تصفیه آب را ببندید.

26. روکش فیلتر سوم تصفیه آب را خارج کرده و در محفظه سوم قرار دهید. (فیلتر سوم ممکن است فیلتر کربن بلاک cto و یا فیلتر الیافی 1 میکرون باشد)

آشنایی با فیلتر کربن بلاک تصفیه آب

اطلاعاتی درباره فیلتر کربن جامد در دستگاه تصفیه آب

روش تعویض و نصب فیلتر مرحله سوم دستگاه تصفیه آب

اورینگ هوزینگ تصفیه آب را کنترل کرده و مطمئن شوید در جای خود به درستی قرار گرفته باشد. 

آموزش نصب دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای

27. هوزینگ سوم تصفیه آب را به صورت عمود زیر هد قرار داده و ابتدا با دست آن را در جهت معکوس حرکت عقربه های ساعت ببندید. سپس با کمک آچار آن را محکم نمایید.

راهنمای تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

 

29. حال نوبت آن رسیده که روی سینک ظرفشویی یک محل مناسب برای نصب شیر برداشت انتخاب کنید. 

30. با کمک دریل و مته 8 ، محل را سوراخ کنید. سپس سوراخ را با مته 12 بزرگ کنید. نکات مهم برای سوراخ کردن محل نصب شیر تصفیه آب را می توانید از طریق مقاله تصویری نحوه سوراخ کردن سینک برای نصب شیر برداشت تصفیه آب مطالعه نمایید.

 

آموزش نصب شیر تصفیه آب

31. شیر برداشت آب را در محل سوراخ نصب کنید. روش نصب متعلقات آن در مقاله نحوه نصب و تعویض شیر برداشت تصفیه آب به صورت کاملا تصویری آموزش داده شده است. همچنین فیلم آموزش نصب اتصالات شیر برداشت تصفیه آب را می توانید از طریق لینک قبل مشاهده و دانلود نمایید.

32. به میزان لازم شلنگ تصفیه آب را برش دهید. این شلنگ برای اتصال خروجی فیلتر سوم به شیر برداشت تصفیه آب است. یک سر شلنگ را به قسمت خروجی  و سر دیگر شلنگ را به ورودی شیر برداشت آب در زیر سینک وصل نمایید.

 

نصب دستگاه تصفیه آب زیر سینکی

 

33. شیر آب ورودی دستگاه را باز کنید.

34.  دستگاه را تا یک شبانه روز از لحاظ نداشتن نشتی بررسی کنید.

 

در صورت هر گونه سوال و یا سفارش تلفنی میتوانید از طریق شماره تلفن های 02186027905  و  09129418377 ، ایمیل [email protected] و شبکه های اجتماعی با کارشناسان تصفیه آب بهاب در ارتباط باشید. 

 کانال تلگرام تصفیه آب                     

 

**ن / ***

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905