0
محصول تعداد قیمت - تومان
محصولات
راهنمای انتخاب محصولات
 • استخدام در چندین ردیف شغلی

  حقوق وزارت کار با مزایای کامل به همراه بیمهاستخدام کاشناس خدمات پس ار فروشاستخدام وب مستر جهت تولید محتوای سایت

  استخدام فوری در کرج
 • تعمیر و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

  تعمیر انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیتعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتیارایه کلیه قطعات و لوازم اورجینال دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

  درخواست تعمیر تصفیه آب
 • فروش ویژه انواع آبسردکن زیر قیمت بازار

  فروش انواع آبسردکن کره، تایوان، چینفروش انواع جالیوانی آب سردکن و لوازم جانبیفروش انواع مخزن آبسردکن تصفیه دار و ساده

  خرید آبسردکن
 • جشنواره فروش انواع سوداساز

  فروش سوداساز و نوشیدنی ساز درینک میت و آی سودافروش و شارژ کپسول گاز انواع سوداسازآغاز فروش فوق العاده سوداساز کلایمکس آلمان با قیمت استثنایی

  خرید سوداساز
 • جشنواره فروش دستگاه تصفیه آب

  آغاز فروش فوق العاده برترین مدلهای دستگاه تصفیه آب ، فقط برای مدت محدودانواع دستگاه تصفیه آب اورجینال و دستگاه سوداساز. ضمانت اصالت کالاتخفیف های ایده آل همراه با هدایا

  فروش فوق العاده تصفیه آب
 • سیستم های تصفیه آب بهاب

  تخصصی ترین مرکز آموزش، نقد، بررسی و ارائه خدمات اینترنتی دستگاه تصفیه آبمشاوره رایگان جهت تهیه و تیم مجرب فنی جهت سرویس دستگاه تصفیه آب شماجامع ترین فروشگاه اینترنتی دستگاه تصفیه آب ، فیلتر آب و لوازم

  تصفیه آب بهاب

به راحتی و با پاسخ به چند سوال محصول خود را بیابید

بررسی دلایل شکستگی و ترکیدن هوزینگ تصفیه آب خانگی آرشیو مقالات

breakage and bursting of the water filter housing

بررسی دلایل شکستگی و ترکیدن هوزینگ تصفیه آب خانگی
30 آبان 1399 255 بازدید

منبع : سیستم های تصفیه آب و هوا بهاب نویسنده : مصطفی گردان

همانطور که در مقالات علت و روش رفع نشتی دستگاه تصفیه آب و جلوگیری از نشتی دستگاه تصفیه آب بیان کردیم، یکی از دلایل اصلی نشتی آب تصفیه کن خانگی ، شکستن و یا ترک خوردن هوزینگ ها است.

تصفیه کننده آب خانگی فارغ از تعداد مراحل تصفیه آب ، دارای سه مرحله پیش تصفیه ( شامل مرحله اول، فیلتر الیافی که در هوزینگ شفاف قرار می گیرد، مرحله دوم و سوم، فیلتر کربن پودری و فیلتر کربن بلاک که در محفظه مات قرار می گیرند) است. بدین دلیل که هوزینگ های پیش تصفیه اغلب به صورت نشکن ساخته نمی شوند و در نتیجه نسبت به فشار و ضربه آب، حساس هستند؛ می توان گفت که بیشترین میزان نشتی آب از این سه هوزینگ است. پ

علت و روش رفع چکه کردن هوزینگ دستگاه تصفیه آب

 

دلایل شکست و ترکیدن هوزینگ تصفیه آب

 • اگر دستگاه شما پایه ایستاده نداشته باشد، دستگاه بر روی محفظه های پیش تصفیه قرار می گیرد و فشار وزن دستگاه به مرور زمان، ترک های مویی را بر روی بدنه هوزینگ ایجاد می کند. همچنین ممکن است که در اثر جابجایی، دستگاه به زمین افتاده یا در اثر فشار آب دائم با زمین برخورد کند و به آن ضربه وارد شود و دچار شکستگی شوند.
 • البته گاهی در ساختمان هایی که پمپ آب وجود دارد، مخصوصا واحدهایی که در طبقه اول هستند و به پمپ آب نزدیکترند یا در مناطقی که فشار آب بسیار بالاست؛ مخصوصا در زمان هایی که میزان مصرف آن کم است مانند شب ها، ممکن است با استفاده از آب، پمپ با ایجاد فشار در ابتدای کار خود، باعث ترکیدن هوزینگ ها گردد.
 • ضربات شلاقی که آب به بدنه داخلی هوزینگ وارد می کند؛ به دلیل وجود هوا در آب لوله کشی (جهت کنترل میزان مصرف مشترکین، مقداری هوا به آب شهری تزریق می گردد) است. این ضربات به مرور زمان، سبب ترکیدگی در هوزینگ می شوند.
 • بی توجهی به تعویض فیلتر الیافی و اشباع شدن آن، در کنار ضربات شلاقی آب باعث فشار به بدنه هوزینگ و در نتیجه شکستن آن می شود.
 • ضرباتی که ممکن است در اثر باز و بسته کردن نادرست هد هوزینگ به بدنه و رزوه های آن وارد می شود.

 

breakage of the water filter housing شکستگی و ترکیدن هوزینگ و قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی

 

راه های پیشگیری از شکستگی و ترکیدن هوزینگ های تصفیه آب

 • سعی کنید که از پایه های کمکی یا براکت پایه دار برای دستگاه تصفیه آب خود استفاده کنید. تعویض براکت، حتما باید توسط تکنسین ماهر انجام گیرد؛ بدین صورت که تصفیه آب شما را باز کرده و آن را بر روی یک پایه ایستاده، مجددا نصب کنند. تعویض براکت خراب و پوسیده دستگاه تصفیه آب
 • استفاده از شیر فشار شکن در جایی که فشار آب بالاست. کارکرد فشارشکن آن است که در محل ورودی آب به دستگاه تصفیه آب نصب می شود و حداکثر فشار وارده را تا حد مشخصی ثابت نگه می دارد و آب ورودی را با فشار مناسب به دستگاه وارد می کند. به بیان دیگر، فشار آب شهری یا شوک فشار ناشی از روشن شدن پمپ ساختمان را کنترل می کند.
 • استفاده از هوزینگ های تصفیه آب نشکن و یا حداقل هوزینگ های اورجینال و مقاوم. در این صورت احتمال ترک و شکستگی و در نتیجه بروز نشتی در دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار کاهش می یابد. شما می توانید با مشاهده و مقایسه نمونه هوزینگ های اورجینال در سایت بهاب، هوزینگ تصفیه آب خود را با نمونه های مقاوم و با کیفیت تعویض نمائید.
 • توجه به نحوه درست باز و بسته کردن هوزینگ تصفیه آب؛ به طوری که رزوه های آن آسیب نبیند؛ همچنین دقت کنید که هوزینگ را خیلی سفت نبندید. جهت آشنایی با روش صحیح باز کردن هوزینگ مقاله آموزش روش باز کردن هوزینگ تصفیه آب خانگی را مطالعه کنید.
 • استفاده از کیت نشت آب که به آن سنسور نشتی آب نیز گفته می شود. در صورت بروز نشتی در دستگاه تصفیه آب شما، این سنسور مکانیکی به سرعت مسیر آب ورودی به دستگاه را قطع و مانع پخش آب در آشپزخانه و کابینت شما می گردد.

آشنایی با عملکرد سنسور نشتی یاب و قطع کن دستگاه تصفیه آب خانگی

آشنایی با انواع سنسور تشخیص نشتی تصفیه آب خانگی و کاربرد آنها

آموزش نصب سنسور نشت یاب دستگاه تصفیه آب خانگی 

توجه کنید که شما هرگز نمی توانید احتمال وقوع یک واقعه را به صفر برسانید اما می توانید با آگاهی از عوامل مشکل ساز و انتخاب ابزار مناسب، از وقوع آن، تا حد زیادی پیشگیری کنید.

مقاله تصویری آموزش تعویض هوزینگ تصفیه آب خانگی را می توانید از طریق لینک قبل مشاهده نمایید. 

در صورت تمایل، جهت دریافت مشاوره، پرسش در مورد محصول مورد نظر و خرید از طریق شماره تلفن های ثابت 02186027905 - 02634606148، واتس اپ و تلگرام 09129418377 و آدرس ایمیل [email protected] و یا چت آنلاین با کارشناسان سیستم های تصفیه آب و هوا بهاب تماس بگیرید.

 

کانال تلگرام تصفیه آب                     

 

 

**س/*ن

مشاوره تلفنی خدمات مشاوره تصفیه آب
021-86027905